Astrologova středa 27.1.2021 – Dvakrát měř!

Mars s Lilith v Býku v kvadrátu se Sluncem a Jupiterem ve Vodnáři varují před neuváženými a bláznivými činy. Mohou být motivovány rychlým vyřešením situace, pomocí druhému, urychlením procesu. Mohou být také reakcí na konfliktní situaci, kt. se nevyvíjí dobře nebo neporozuměním tomu, co se děje. Obecně téma nedorozumění se potáhne dnešním dnem jak červená nit a může se navenek projevovat různými scénkami.

Přání bude často otcem myšlenky a předpoklady mohou stát v přímém rozporu s realitou. Nezkoušejme si dneska svůj odhad. Nesnažme se o něco, co není jisté. Netrhejme plané ovoce. Nehledejme ovce ve křoví. Dnešní den může sám o sobě mít dost specifický humor, kterému nemusíme porozumět. Kdo se nebude snažit realizovat důležité věci a rozhodovat o zásadních záležitostech, ten může zažít rychlý den, v němž budou mít procesy dost velký spád. Možná právě proto, že na nás bude nakládáno množství úkolů až tak velké, že budeme mít pocit, že nestíháme. Buďme tedy ohleduplní sami k sobě a co můžeme, odložme na další dny.

Luna bude v Raku v opozici na Pluto s Venuší v protilehlém Kozorohu. Tady se ukazuje, že se budeme v některých rodinných nebo citových situacích muset rozhodovat a volit v nich citlivější řešení proti řešení pragmatickému. Téma se samozřejmě bude týkat nejvíc Raků a Kozorohů. Ne vždy se to obejde bez nějakého tlaku. Je dost pravděpodobné, že pokud nebudeme muset řešit, budeme si vybírat ze dvou plánů, možností, programů na dnešní den.

Posledními dny se táhnou dvě základní témata. Prvním je potřeba se osvobodit (od čehokoli, co se nás týká a co nás zavazuje) a druhým pak touha po stabilitě, často za jakoukoliv cenu. Tam, kde jsou aspekty mezi velkými společenskými planetami (Jupiter, Saturn, Uran), tam má jedinec poměrně málo manévrovacího prostoru a doba, v níž tyto aspekty probíhají, nás více než jiné časy formuje. Nezbývá než se koncentrovat na to, abychom nabrali dost sil a našli si svou cestu napříč stísňujícím podmínkám.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...