Astrologova středa 6.1.2021 – Mars vstupuje do Býka

Epifanie a poslední lunární čtvrtka. Mars po půl roce vstupuje do dalšího znamení. Symbolický příchod Tří králů ukazuje na to, že končí vánoční čas a že je potřeba se věnovat už běžným obecným každodenním tématům. Pokud jsme něco chtěli ve svých životech změnit, už bychom to měli začít uskutečňovat.

Luna ve Vahách v kvadrátu se Sluncem je aspektem čištění a očisty. Představy jsou konfrontovány s realitou. Ta nám říká, že jiný život nebudeme žít než ten, ve kterém vězíme až po uši a ve kterém máme řešit své problémy. Jinými slovy, pokud něco vadí, je to problém a vyžaduje svůj přístup. V tomto případě poslední lunární čtvrtka zbavuje iluzí, uvádí věci na pravou míru a vybízí k zdravému a pragmatickému přístupu k životu.

Mars se v Beranu loni pořádně zdržel. Byl pomalý a přes tři měsíce retrográdní. Místo obvyklých dvou měsíců byl v tomto znamení od léta. Přinesl zpomalení, marasmus, nemožnost se vymotat z vršících se komplikací. Sebral odvahu řešit, odebíral aktivitu, odsával energii. Nic nebo skoro nic nevznikalo.

Ode dneška to už bude jinak. Mars v Býku je bujný budovatel, podporuje růst a sílení. Vše, do čeho se nyní aktivně vložíme, bude mít naději na nový růst. Býčí Mars ale také chce, abychom si užívali, abychom byli spokojení, aby nás život sám o sobě bavil.

Tady asi narazí. Máme tu stále kovidovou krizi. A do krize se dostanou naše emoce. Daleko více než dříve se bude řešit spokojenost/ nespokojenost, dostatek/ nedostatek. Nahlédneme do propasti, do které se řítíme a nejspíš pochopíme, že problémem není ta podivná nemoc, ale náš společenský přístup k ní, který jako jedinci nemáme moc velkou šanci nějak změnit. V následujících dvou měsících s Marsem v Býku pochopíme, co je třeba udělat, zažijeme konfrontaci mezi tím, co je a co si přejeme aby bylo.

Zejména v momentech konjunkce Lilit/ Mars a Uran/ Mars. Budou tu taky nepříjemné kvadratury Marse na planety ve Vodnáři. Pravděpodobným úkolem každého z nás bude zaujmout postoj a hledat pro sebe aspoň nějaké řešení. Mars v Býku nechce, abychom žili ve vakuu. Podle něj bychom měli mít nějaké jistoty, i když třeba jen docela malé. Hledejme tedy v tomto podivném období to, co by nás těšilo, bavilo a dávalo nám možnost se tvořivě projevovat. Nebuďme lhostejní vůči lidem okolo, ale ani vůči sobě. Máme pro sebe přece dost velkou cenu!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...