Astrologova sváteční sobota 1.12.2022 – Nový rok planet a lidí

Planety Nový rok neslaví, ale můžeme se jich zeptat, na co v ten den ukazují. Mars s Lunou ve Střelci ukazují na odvahu vystupovat a řešit věci tak, jak je potřeba. Najdeme od nich i sextil do Vodnáře se Saturnem. Dá se očekávat, že i my budeme chtít svým akcím připsat větší význam a přisoudit silnější důraz. Kvadratura s Neptunem v Rybách ukazuje na pošetilost takového jednání. měli bychom být naopak citlivější a hledat konsenzus.

Říci, udělat a vybojovat lze leccos. Nám však nezáleží na dosažených metách, pravděpodobně si přejeme i stabilitu našich plánů a navrhovaných řešení. Tam se neobejdeme bez podpory všech, kt. se věc týká. Jinak zůstane hluboká jizva, vyrytá brázda, ale neic solidního.
Máme tu i trigon Slunce – Uran a s ním malou revoluci. Uran je tentokrát retrográdní a tak revoluce se velmi snadno může stát spíš v nás než že by proběhla v okolním světě. Ale nové pohledy na věc, nové potřeby se chovat jinak, jinak řešit i cestu k cílům na obzoru, to nás bude zajímat hodně. Snad v tom uděláme důležité kroky a odpoutáme se od často stereotypní zahleděnosti na pro nás důležité stránky života. Prostě leccos dojde a doklapne.

Slunce v polosextilu se Saturnem a kvinkunxu s Uranem má ambice pohnout i komplikovanou kvadraturou Uran – Saturn. Je to první naťuknutí do kompaktní bariéry, která nás nějakým způsobem doteď dusila a zavazovala. Skutečně něco jako malý závaz svěžího větru. Tak uvidíme.

První den nového roku se sluší popřát. Přejme si tedy život veselejší, chování laskavější, jednání nekomplikované a vztahy srdečnější. Uvědomme si, že si život komplikujeme nevšímavostí, netečností, chladem a uzavřeností a do předsevzetí si dejme, že se těchto zločinů na lidskosti už nebudeme dopouštět. Nový rok bude lepší pokud budeme lepší my!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...