Astrologova úterní rovnodennost 22.9.2020 – Léto je minulostí

Rovnodennost (ekvinokce) přichází v pravý čas. Měla by zafungovat jako stabilizátor stávajících situací. Úkol je jednoznačný, hledejme harmonii v sobě, pak se objeví i ve vnějším světě. Buďme vyrovnaní, pak budou srovnané i vztahy. Nedělejme sobě nic špatného, nebudou nám to dělat ani jiní. Pokud nechceme konflikty, hledejme, kdy sami v sobě jsme konfliktními. Chceme-li něčeho dosáhnout, přemýšlejme o tom, zda a za jakých podmínek je náš plán, projekt, vztah udržitelný.

Rovnodennost po půl čtvrté odpoledne se povede se Sluncem ve Vahách, Luna bude ve Střelci. Přece jen je tu naděje v našich věcech že dopadnou dobře. Trigon Luny a Marse v Beranu slibuje že ano, ale jen za podmínky, že půjdeme do sebe, budeme realisty a přestaneme bojovat na různých frontách. Mars je totiž retrográdní a vede nás k přemýšlení o tom, kde a jak se projevovat.
Merkur nabíhá od kvadratury s Plutem, kterou můžeme vnímat jako silná slova podpořená nutností, do kvadratury se Saturnem, tedy k činům. Ten čas mezi Saturnem a Plutem vnímejme i jako okamžik rozhodování, zda vyřčené myslíme vážně a jak moc o to stojíme. Pluto je strážce mezí, které byly překročeny a Saturn, ten již jen vykonává vůli. Dovede ovšem být spravedlivý. Okamžik rovnodennosti spravedlnost vysloveně vyžaduje. Stane-li se křivda, bude-li něco postaveno na nepevném či nesprávném základě, nebude mít sílu a ani dlouhé trvání. Měli bychom být v souladu.

A ještě k motivacím. Luna v sextilu s Venuší a kvadrátu s Neptunem mluví o nepochopení smyslu věcí. O touze zachovat se podle sebe. Dát si věci do pořádku. Také ukazuje na změnu doktríny, vizí, přesvědčení a plánů. Na osobní i společenské rovině. Je tedy velmi důležité, co vložíme do našich úmyslů, čemu budeme věřit, jaký si uděláme úsudek.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...