Astrologovo pondělí 1.4.2024 – Merkur se otáčí do retrogradity

Měsíc duben začíná významnou konstelací, na 28. stupni Berana se otáčí zpět do retrogradity. Bude couvat do 25. dubna až na 16. stupeň Berana. Tedy přibližně druhou polovinu Berana si tak projde třikrát.
Čím bude velká část dubna specifická? Zpomalením růstu, ústupem nebo opevněním se v dosavadních pozicích. Retrográdní planeta jako by symbolicky šla nazpět ve vlastních stopách. Merkur v Beranu hledá události, pátrá po tom, jak se co dalo udělat lépe, přemýšlí o tom, kdo je iniciativní.

Zabývá se vůdčí rolí. Přemýšlí se tu o tom, jak být vidět. Období není vhodné pro nové aktivity, to co se začne, může se rozvíjet pomalu nebo s překážkami. Dobře se dá ale rozebírat, analyzovat, probírat. Pátrat. Hledáme přátelství, zkoumáme možnosti a způsoby komunikace (klidně i prostřednictvím problémů, záseků a konfliktů).

Čím bude zajímavý první duben? Možná nevyjde to, co bylo předpokládáno a naplánováno. Nejspíš se objeví činitel a prvek, který nebyl rozpoznán ve své důležitosti. Je pravděpodobné, že něco z minula nebo přítomna přehodnotíme. Můžeme změnit postoje. Klidně i k lepšímu. Setkáme se s překážkami a v lepším případě přijdeme na to, jak se jich zbavit. Budeme dovedeni nebo snad donuceni ke změně nástrojů, je možné, že je upravíme a nebo dokonce vynalezneme nové. První duben nebude moc o přátelství, ale více o izolovanosti, vlastních pohledech na vět, mírném egoismu a trochu i pragmatických řešeních. Ale nejspíš to my i svět potřebujeme.

Odpolední Luna v Kozorohu přitvrdí situace a skutečně se můžeme potkat s reálnými problémy a skutečnými výzvami. Je pravděpodobné, že důležité dnešní události, které začnou nebo se projeví, jen tak nezmizí a budou tu s námi do konce měsíce. nejspíš proto, abychom si na nich vyzkoušeli rozhodnost, pozornost a citlivost.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...