Astrologovo pondělí 14.12.2020 – Nov ve Střelci: Změna plánů

Luna se schází se Sluncem před šestou odpoledne na 24. stupni Střelce. Něco končí a něco začíná. Tématem novu je osobní, životní a osudová navigace. Citlivěji vnímáme, co se s námi děje a potřebujeme se ve věcech vyznat. Také chceme uchopit, řídit a řešit své procesy a témata. Nov není jen o přemýšlení, týká se také velmi konkrétních akcí. Slunce s Lunou jsou spojeny i s Merkurem, který je zatím o 3 stupně pozadu, a tak se víc mluví, přemýšlí, diskutuje než jedná. Ale to také za několik dnů přijde.

Nechceme v životě věci, jimž nerozumíme. Nepotřebujeme už improvizovat. Chceme vědět, kudy a kam se naše osobní i kolektivní aspekty života budou ubírat. Na jednu stranu se snažíme stále ještě o systémová řešení a chceme být solidární k lidem okolo, nicméně pokud se situace zkomplikuje, nevylučujeme ani jednání na vlastní pěst ad hoc, tedy podle toho, jak to aktuálně vyjde. Proto tam, kde nerozumíme, vytvářejme prostor pro jednání. Na tlaky neodpovídejme protitlakem, ale kvalitní nabídkou řešení. Vůbec, ty střelecké aspekty by měly být aspoň trochu velkorysé. A možná právě proto se nenechme zatlačit do kouta. Planety ve Střelci neznají a neumějí zpracovat faktor času. A tak můžeme být klidně dost netrpěliví. Neumíme-li dát čas, dejme prostor a nabídku, pokyn nebo příkaz k tomu, aby se protistrana předvedla, vyjádřila, ukázala, oč jde. Není-li možnost, pak už jednoznačně jednejme sami a Vesmír nám v tom pomáhej!

Venuše v sextilu s Jupiterem, to by měl být příznivý aspekty přinášející uspokojení z toho, čeho dosahujeme, co dovedeme zajistit a také si užít. Není-li tento aspekt naplněný, vnímáme podráždění, nespokojenost. Často ji nedovedeme pojmenovat a lokalizovat do správné oblasti života, ve kt. je potřeba zabrat. Aspekt nám dává nepříjemnou možnost prožívat nedostatek tam, kde by podle nás dostatek měl přeci být. Něco není v pořádku. Nekomfortní situace nás brzy dovedou k řešení. Čeká se tu už jen na sextil se Saturnem za dva tři dny a na dost vůle dotáhnout záměry do potřebného cíle.

Odpoledne bude i ve znamení ohně. Luna se sejde ve Střelci s Merkurem a naše podvědomí, plány a sny promluví. Budou jednoznačně tlačit na Mars v Beranu, aby se projevil. Merkur se s Marsem propojí až v úterý a středu. Koho by zajímalo, jak dopadnou dnešní témata novu, bude si muset počkat den dva počkat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...