Astrologovo pondělí 17.5.2021 – Zdůraznění

Vrcholí trigon Slunce – Pluto. Dává nám to šanci udělat to, co si dlouho připravujeme. Pokud si něco šušníme pro sebe, je nejvyšší čas s tím vyjít ven. Tenhle aspekt nás to doslova donutí udělat. Pokud naše hodnoty spí, teď se probudí. Jestli se něco děje potichu, nyní se to probere s velkým rámusem a donutí nás jednat. Sílu aspektu podpoří i konjunkce Slunce se stálicí Algol. takže se mohou dít strmé výstřely vzhůru i propady dolů. Události ráno podpoří i sextil s Lunou v Raku, kdy se budeme cítit nejsilněji.

Své si k akcím řekne i Neptun. Ten v sextilu se Sluncem a trigonu s Lunou vyzdvihne naše procesy na vyšší úroveň. Vtiskne tomu všemu étos výjimečnosti, potřebu šlechetnosti, nezbytnost velkorysosti. Možná bychom tak dnešní aspekty mohli nazvat Musíš, ale uděláte to s lehkostí. Skutečně tu lehkost na pozadí pro nás často tvrdého světa budeme několikrát dnes hledat. Třeba tak zjistíme to, že vše lze zvládnout s úsměvem na rtech. Ve hře samozřejmě bude srdce a záležitosti fyzicky i v metafoře s ním spojené.

Na dokreslení si ještě povíme o kvinkunxu Marse se Saturnem. Tento aspekt obě planety spojuje i rozděluje. Hledáme úroveň, na které se máme projevovat, pátráme po síle, s jakou to máme dělat, přemýšlíme o tom, jestli to, po čem toužíme, skutečně potřebujeme. Jsou tu situace, kt. nás vedou k tomu, abychom nejednali mechanicky, ale přesně podle toho, co po nás svět a lidé okolo chtějí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...