Astrologovo pondělí 2.1.2023 – Pořádek

Venuše předposlední den v Kozorohu (do oblíbeného Vodnáře vstoupil zítra nad ránem). Tlaky, které vznikly dlouho nebo nedostatečně řešenými situacemi, vygradují. Je potřeba zaujmout postoj, dát najevo stanovisko. Včerejší setkání Venuše s Plutem nenechalo v ožehavých tématech kámen na kameni a na nás dnes je, abychom dali věci do pořádku.

Saturn (vládne aktuálně Venuši) je ve Vodnáři v kvadrátu s Lunou v Býku. S tou samou Venuší bude mít Luna nakonec i trigon. Takže tlaky, nátlaky budeme řešit v citové oblasti, kde často budou stát proti sobě logická a pragmatická řešení na jedné straně a emoce, plány a představy na straně druhé.

V horoskopu najdeme i sextil mezi Neptunem a Merkurem (retrográdní). Byl tu už před týdnem a setkáme se s ním potřetí začátkem února. Ukazuje na odraz toho, co probíhalo v posledních dnech do našeho vědomí a svědomí. Teprve nyní se v nás vše usazuje a znovu a znovu se k záležitostem musíme vracet. Ostatně se nám do života vracejí a připomínají lidé, co stáli delší dobu na okraji našeho zájmu. Možná to souvisí s tím, jak máme v minulých dnech víc času.

Začátek třiadvacátého roku je tedy velmi silný. Máme tu hned dvě retrográdní osobní planety, Merkur a Mars. Zřejmě je tak našim úkolem si zažít, projít, probrat to důležité z loňského roku. Bude to důležité i s ohledem na události a úkoly, které jsou letos před námi.

Letos bude totiž nutno téměř všude tam, kde nemáme dlouho jasno a vyřešeno, dovést věci do konce nebo k výsledkům. Stavby domů, rozvody, podnikání a tak, známe to, že. Toto by bez sebereflexe a silných témat probíhajících v průběhu minulých dní nebylo snadné. Vyřešíme, ale dá to práci. Tak uvidíme, jak 23. rok naváže na ten loňský.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...