Astrologovo pondělí 23.1.2023 – Uran se otáčí dopředu

Událost konce ledna je tady, planeta Uran se otáčí po 5 měsících retrogradity opět dopředu. Děje se tak na 15. stupni Býka a události, na které to ukazuje nejsou nevýznamné. Jedná se o pohledy na svět, na horizonty, o přesvědčení, o vize, o to, z jakého úhlu se díváme na svět a to, co se na něm děje.
Tak jako máme genia loci (tedy ducha místa), tak existuje i duch času, který v jistých chvílích nabízí podporu. Někdo by si myslel, že tato podpora je nasměrována do změn, ve skutečnosti nám je ukazováno to, co je významné, důležité, to, čeho bychom se měli držet. A vidíme takové indicie jasně, ostře a důkazy vnímáme jako přesvědčivé, že neváháme a otočíme kormidlem.

Jasné, nedojde k tomu přesně v momentě otočky, ty velké planety ukazují na záležitosti, kterými jistou dobu žijeme a tak pro nás nejsou překvapením. Překvapivé mohou být detaily a jednotlivosti, které docvaknou právě teď. Ano, to chi, jo, to chceme, říkáme si stále víc a víc nahlas.

A může se staát i to, že se skutečnost nenápadně seskládá tak, že šťastné náhody nás posunou a připostrčí a my se octneme přesně pod reflektorem a ten na nás v pravou chvíli posvítí a nezbyde než udělat to, co máme v duchu připraveno a fakticky sesumírováno.

Uran se otáčí v kvadratuře s konjunkcí Luny, Saturnu a Venuše ve Vodnáři. Zdá se tedy, že máme mnoho důvodů k tomu, abychom se pohnuli jiným směrem. Venuše se Saturnem, to je jistota, to je potvrzení našich hodnot a představ o nich (možná dnes něco pro nás důležitého prosadíme, možná právě dnes si uvědomíme důležitou zdánlivou maličkost). A Luna ve Vodnáři v kvadrátu s Uranem v otočce ukazuje na to, že aktuálně vítězí realita a máme chuť jednat pragmaticky. Praktické záležitosti začínají dávat do pohybu argumenty proč ani nebo proč ne.

Můžeme jásat nad změnami, ale zařiďme to chytře tak, aby pracovaly pro nás, ne proti našemu zájmu.
A možná se dnes a ani zítra nestane někomu nic. Jen bude mít vyšší koncentraci zajímavých, netradičních a inspirujících zážitků, které se třeba někdy v budoucnu příznivě odrazí.

Každopádně zkusme se podívat na svá aktuální horká témata a udělejme kontrolu, co se mění a co zůstává. A nebojme se, co k nám má patřit, to zůstane nebo přijde, to se podaří i když to na první pohled tak vypadat nemusí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...