Astrologovo pondělí 25.7.2022 – Lví témata

V čase Lva (jak Slunce prochází tímto znamením) si intenzivně uvědomujeme, jak jsme sami. Pokud to nevidíme, osud nám přivede do života situace, ve kterých to pocítíme a také prožijeme. Je to naprosto v pořádku. Vidíme tím na všechny možné situace, v nichž vznikají závazky a vztahy. Je potřeba je prohlédnout. A osvobodit se tím, že si uvědomíme, které z nich uzavíráme svobodně a možná i s radostí a které jsou výsledkem nutnosti (která ve skutečnosti nutností není) a manipulace (kdy chceme něco jako nutné a důležité vidět, neb si myslíme, že je to pro nás potřebné). Čeká se jen na první silné aspekty ve Lvu nebo na lví planety, jež toto napětí mezi svobodou a nutností rozčísnou a s naším osobním přispěním něco začnou řešit.

Jeden z těchto aspektů se hned nabízí, Merkur ve Lvu v kvadratuře s Uranem v Býku. Tady se budou řešit uvedené záležitosti především na rovině komunikace, vztahů, sdílení, ale i hodnot a vizí. Nějak bychom měli dát do souladu to, v co věříme, k čemu se upínáme a za čím míříme na jedné straně s tím, co děláme, čím se zabýváme a úhle pohledu, ze kterého aktuálně žijeme svůj život. Když to provedeme, tak fajn, uleví se nám a vylezou nové úkoly. Pokud se to nepovede, problémy, jež v čase Lva budeme vnímat jako palčivé a akutní, se posléze stáhnou do pozadí. Nezmizí, ale budou chronické povahy a přispějí z pozadí jako emoční materiál k řešení jiných záležitostí, jež v průběhu léta naskočí.

Včerejší den mohl být kvůli trigonu Merkur – Jupiter docela fajn a se zajímavými zážitek, které nás tak trochu uvedly do obrazu v tom, co se v našem světě aktuálně děje. Dneska bychom měli umět této energie využít k tomu, abychom si (zní to jako stokrát opakovaná písnička) nastavili parametry života. Abychom si řekli co, kde, s kým, jak a hlavně proč chceme, potřebujeme a toužíme dělat, řešit a podnikat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...