Astrologovo pondělí 26.2.2023 – Nepříjemný den

Mars v kvadrátu s Jupiterem přesně. Chiron v konjunkci se severním uzlem, zatím ještě dobíhají k sobě. Merkur se Sluncem, také ještě dobíhající konjunkce.

Záležitost zvýšených tlaků, ať už vnitřních nebo vnějších se přelévá do dalšího týden. Bude fungovat silně dnes a postupně slábnout do středy. Mars vyžaduje činy a Jupiter mu neumí dobře poradit. Jupiter má plány a Mars mu je neakceptuje a tak se plány točí na mrtvém bodě. Ztracené úmysly, pocity nepříjemných manipulací, máloco je tak, jak má být, málokoho najdeme na svém místě. Kvadratura Jupiteru s Marsem nás tak vede k samostatnosti. Musíme si umět poradit sami a citlivě ladit důraz a vždy si vzpomenout na velkorysost.

Dobíhající konjunkce Merkuru se Sluncem nám neustále přivádí do zorného pole nové lidi a chtějí se po nás vyjádření, komentáře, rady, názory. Obě planety jsou v Rybách a tak se tak děje chaoticky, bez odezvy, bez zpětné vazby … a nabízí se kacířská otázka Proč je potřeba komentovat, setkávat se a mluvit? Nesjspíš jde o to, že my a ti kolem nás chceme dávat najevo blízkost, pozornost, empatii, toužíme sdílet … a často to neumíme nebo nemáme čas. Nabízí se kvantitu nahradit kvalitou. Zamyslet se nad tím, co vyjadřujeme, pozastavit se nad tím, co slyšíme a vnímáme. Ne, nejsme sami a pravděpodobně také i nebudeme, slyšíme v řeči druhých ozvěny toho, co sami říkáme. Nebo na co myslíme.

Chiron se severním uzlem se k sobě přibližují už řadu týdnů. Nicméně oba prvky horoskopu, abychom byli přesní, tak planetku a bod, od sebe navzájem dělí méně než jeden stupeň a tak bychom mohli zpozornět. Přichází globální čas nestability, během kterého v následujících týdnech může padnout leccos. I třeba to, co se zdá na první pohled nezpochybnitelné a pevné. Jak ve skutečném světě, tak ve světě myšlenek, představ, plánů, systémů chování i programů. a ustát případné komplikace? Poctivě podporujme oč stojíme a neželme toho, co pro nás nemá velký význam. A sledujme Mars, ukazuje v našich vlastních horoskopech, o které půjde oblasti.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...