Astrologovo pondělí 30.8.2021 – Slova – myšlenky – propojení

Na začátku popíši aspekty, kt. budou ukazovat na události a procesy. Najdeme na začátku Blíženců Lunu v konjunkci s Lilit a severním uzlem. Toto postavení se zopakuje 26. září s tím, že do té doby se Lilit propojí s lunárním uzlem a už se od něj bude postupně vzdalovat. Dnes je Luna, Lilit i uzel v trigonu se Saturnem ve Vodnáři.

Druhý sledovaný aspekt je opozice Marsu v Panně s Neptunem v Rybách. Tento aspekt nabíhá, přesný bude až v pátek, ale podkreslí dění celého týdne.

Proto jím také začnu. Aspekt ukazuje na nadšení a odvahu vypořádat se se všemi strachy a bolestmi světa. Definuje náš postoj k tomu, co je nejasné a neuchopitelné, potřebujeme, aby se věci odkryly, procesy aby byly popsány a události se děly, jakkoli tomu brání překážky. Možná je to i aspekt boje s větrnými mlýny. Ale kdo ví, třeba náš svět i naše malé světy osobní trochu idealismu spojeného s nadhledem a samozřejmě pevně ukotveného (Mars je v Panně) v problematice potřebuje. Dalším projevem aspektu je také ale žel boj s chaosem, pocit marnosti v tom, co děláme a neustálé vracení se do stejných pro nás neoblíbených situací. Odvrácená stránka boje Dona Quijota, kde mlýny vítězí. Je jasné, že je potřeba identifikovat problém, kolem kterého se točíme (v případu mlýnů) a popřemýšlet o tom, že se postavíme nějakým způsobem na pevnou zem. Chaos nelze porazit jeho vlastními prostředky, jimi konflikty a neporozumění (zejména partnerské) ještě prohlubujeme.

Ta konjunkce Luna – Lilit – severní uzel upozorňuje na to, že se děje něco nejasného, něco, co není pod kontrolou. Promlouvá k nám naše nitro a my mu zhusta nerozumíme. V případě jakékoliv nejasnosti nekývejme hlavou, zastavme se a uvědomme si, co aktuálně tvoříme nebo stavíme. Velký svět stojí na malých detailem a my si aktuálně hrajeme s těmi, jež tvoří základy. Celá stavba se ještě nehýbe, ale to se může jistě změnit. V takových momentech je vhodné si uspořádat myšlenky a vytvořit na čas rozumný odstup, nejednat pudově. Na emoce a spontaneitu ješt čas přijde za měsíc bez jednoho dne.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...