Astrologovo pondělí 4.1.2021 – Trní v mlze

Nenápadná záležitost: Mars v Beranu vyšel ze svého stínu, tedy přešel místo, na kterém ocitnul na začátku září, na kterém se otočil dozadu a začal svoji retrográdní podzimní cestu. Ta byla spojena se slabostí, s pocity neuskutečnění, se ztrátou imunity. Nyní je Mars zpět a zdá se, že dluhy jsou smazány, planeta je opět při síle a i my jsme ochotní rozbíhat nové projekty a začínat nové věci. Vracíme se symbolicky do začátku září a navazujeme aspoň symbolicky na to, kde jsme tehdy přestali. Vracíme se do své síly.

Luna v opozici s Neptunem po nás vyžaduje boj s nejistotou, chaosem, nesrovnalostmi a alternativami. Dál vede jedna cesta, jeden nápad, jedna vize. Je třeba si aspoň v sobě záležitosti stabilizovat, vyjasnit a znát vlastní program na následující dny. Samozřejmě, že boj s nejistotou je dřina a vyžaduje to, abychom se nebáli zpochybnit i to, co je důležité, odvážili se klást ošemetné otázky (není drzá otázka, jen drzá odpověď) a abychom uměli říznout pěkně zostra do toho, co nám bují před očima. Zjišťuje se také, že bez logiky a systému jsme ztraceni a na zdravém rozumu ohroženi.

A nakonec to nejlepší, konjunkce Merkuru s Plutem v Kozorohu. Tématem je tu silná, neurvalá a někdy i nepříjemná pravda. Překvapivé zprávy a průlomové informace. Potřeba jistoty v konání a u těch nejbližších. Automaticky jsme vedeni k zjišťování a ujišťování, setkáváme se s konfrontací. Ta není cílem, ale nástrojem. Tedy hodně sil a dobrý vstup do nového pracovního roku!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...