Astrologovo pondělí 6.3.2023 – Lilith běží do kvadratury s uzly

Dnešní aspekt číslo jedna je Uran v sextilu se Sluncem. Působí hned, často spontánně a rychle a řeší dlouhodobá nebo střednědobá témata. Aspekt číslo dva je podle mně kvadratura Lilith s osou lunárních uzlů. Přesná bude ve čtvrtek. Je to aspekt působící střednědobě (minulý, ale hlavně tento týden) a řešící záležitosti staré i novější. Někdy by řekl, že se jedná o věci hluboko uložené, tzv. karmické.

Pojďme na jedničku. Události skáčou jak míč na basketbale a létají nevypočitatelně podobně jako když hrajete baseball. Možná tady právě zjišťujeme, že život je hra ačkoli si to nepřipouštíme a že s lehkostí sobě vlastní se dějí změny. Pokud je někde delší napětí, je pravděpodobné, že dnes (nebo zítra) se vybije. S tím neuděláme nic. Ale můžeme témata směrovat a kultivovat. Nemusíme podléhat nižším a v realitě nepříjemným a nepříznivým emocím jako je strach (něco udělat, projevit se atd.) nebo hněv (pokud se neděje to, co nebylo, pokud je změna v zásadě nepříjemná …) a pustit se do pravdivého a poctivého přístupu a řešení. Ano, můžeme překvapit i být překvapeni. Život může zůstat takovým, jaký je a nebo se překlopit.

Druhý aspekt je dlouhodobý a týká se nepříznivého kvadrátu Lilith s osou lunárních uzlů. Lilith najdeme ve Lvu a uzly v Býku a Štíru. Vzhledem k tomu, že uzly opíší kruh zodiakem za 18 let a Lilith za 9 let (obé přibližně), můžeme říci, že takový aspekt, taková situace tu dlouho nenastala a je ve svém smyslu unikátní. O co tu půjde?

Setkáme se tu se svou schopností či neschopností řešit nebo neřešit to, co je pro nás podstatné. Událost bude pro nás tuze typická a bude ukazovat na místa, která prostě neumíme řešit, kde jsme si v minulosti způsobili problémy, kde problémy pokud nezvládneme úkol, vytvoříme znovu a kde si tím pádem zaděláme na budoucí další komplikace.

Doporučovaný postup je jasný. Podívám se na to, kde je můj zásadní problém dneška (a vím, že to není poprvé), který se čas od času objevuje. Vzpomenu si na to, jak jsme postupoval/a v minulosti. Udělám něco jiného, případně vymyslím takové řešení, která má opravdu jiný postup. Úspěch zaručen. Tento aspekt se ponese celým tímto týdnem, nicméně v úterý už budeme nejspíš vědět. Tak hodně štěstí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...