Astrologovo pondělí 8.4.2024 – Nov a zatmění v Beranu

Na 20. stupni Berana proběhne odpoledne novoluní a s ohledem na dráhy Země, Slunce a Měsíce bude také zatmění. Střední Evropě bude skryto a tak nebude mít větší význam.

Důležitost zatmění si může každý z nás pro sebe posoudit. Je potřeba mít vlastní planety v horoskopu v aspektu na bod, na němž proběhne zatmění. Soustředil bych se tedy na kardinální znamení a jejich 18. – 22. stupeň a podíval bych se, zda tam nenajdeme své planety. Nov a zatmění v kardinálním znamení ukazuje samozřejmě na nové cesty, začátky a způsoby projevů.

To, že je nov v Beranu a v konjunkci s Chironem, ukazuje na události odkrývající staré nebo dlouhodobé problémy. Samozřejmě se tak děje proto, abychom události uchopili a začali se jimi zabývat. Stejně tak je dnešek ideálním začátkem, startem a iniciačním bodem. Chiron působí terapeuticky, poukazuje na potíže a současně slibuje, že když se vydáme novou cestou, povede se nám lépe. Vnímejme tedy nov jako okamžik obnovy a restartu. Nebo druhou šanci.

Můžeme se dohadovat o roli zatmění. To může, ale i nemusí být obvykle součástí novu. V rámci zatmění skryté Slunce symbolizuje propojení tohoto reálného světa se skrytými možnostmi. Zatmění je tak jakýmsi žolíkem; tuto kartu můžeme vynést my nebo osud a uskutečnit něco zdánlivě nemožného. Divoká karta umožňuje, aby se děly věci mimo plán, mimo logiku i kauzalitu.

Čekejme vyostření situací, očekávejme nestandardní řešení i překvapení a nebojme se vykročit mimo hranice našeho běžného komfortního chování, dnes to můžeme zvládnout. Energie zatmění a novu je uvolňující, prosazující i zjednodušující.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...