Astrologovo úterý 10.1.2023 – Tři retrográdní planety

Mars v trigonu s Venuší, Uran v trigonu s Merkurem, Luna v opozici se Saturnem, takhle jsou pro dnešek rozdané karty. Včerejší aspekty byly natolik výrazné, že se přenášejí i do dnešního dne. Včerejší témata pokračují.

Mars s Venuší v trigonu, to je jízda na tygru. Je možné mluvit o čemkoli, lze cokoli předvést, můžeme domluvit, vysvětlit, ale také i zařídit. Velmi usnadňující konstelace, otevírající nové možnosti. Na výsledky si trochu počkáme, Mars je retográdní a tak smysl věcí chápeme, nicméně budeme ještě chvíli otálet, ještě nějakou dobu si záležitosti prověřovat, ještě nějaký čásek sbírat síly a hledat odvahu. Jsou před námi důležité procesy, jež zahájíme nebo nezahájíme. Hodně bude záležet na našem přesvědčení, ale také vůli a zkušenostech. Mars již takřka stojí, mnoho nového nepředvede. To důležité se stalo v neděli a včera. nyní máme pár dnů na rozmyšlenou. Mars se dopředu otáčí 13.1. na devátém stupni Blíženců.
Merkur s Uranem se předvedli také v neděli a pondělí. Uvedli věci na pravou míru, ukázali na to, kde je myšlenkový balast, nepodložené vize, představy a přání … ale kde není realita, kde skutečně jsou záležitosti jinak. I Merkur je podobně jako Mars retrográdní a tak události budou mít ještě dohru, korekci, ještě se dostaví nějaká informace, slovo, věta. Merkur se otáčí dopředu 19. ledna na devátém stupni Kozoroha.

Velký podíl na turbulencích minulých dvou dnů měl i Uran. I tato planeta je retrográdní a tak neřeší nové záležitosti, ale víc důsledky toho, co se stalo dříve. S ohledem na trigon s Merkurem jsou to záležitosti zhruba z půlky prosince. Nyní jsou tyto procesy podrobovány zkoumáním a porovnáváním, chceme to tak? ptáme se sami sebe. Přece jen, posledních 10-14 dnů se dějí události, které v malém, ale nenápadně posouvají náš život někam jinam. Ještě je tu uranská otočka, která může přijít s překvapivými rozuzleními, Uran se otáčí na 15. stupni Býka až 23. ledna a tak se po tomto datu pomalu uzavře možnost přeměn a reakcí na ně. A konečně se tak vypořádáme s dědictvím 22. roku 🙂

Luna v opozici se Saturnem zahrají na vážnou notu a opět si uvědomíme to, s čím si hrajeme a čím se ve skutečnosti zabýváme. Jsou to pravidla, zásady, limity a naše zásadní hodnoty. A tak nás čeká zejména v první půlce dne dost práce a také rozhodování. Musíme být ve finále přesvědčiví a silní.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...