Astrologovo úterý 13.9.2022 – Mars a Venuše

Nejsem rád poslem špatných zpráv a tak se podívám na nastupující nepříznivou kvadraturu Venuše v Panně s Marsem v Blížencích ze dvou úhlů. Kvadratura odděluje a to, co se nyní separuje, je akčnost, komunikativnost, vztahovost, chuť plánovat a navrhovat na jedné straně od potřeby řešit nedostatky, všímat si kvality, hodnotit (a to i kriticky) to, co je a stalo se, tvořit si tak trochu pro sebe, hledat harmonii na straně druhé.

Jako bychom měli nápady a neuměli si jich všimnout. Jako bychom se zastavili na místě nuceni si něco doprožít, zpracovat, získat konkrétní zkušenost. Události, témata a procesy zkrátka nejdou tudy, kudy by zdánlivě měli jít. Zastavilo se to na drobnostech, zaseklo se to na nedořešených zdánlivě detailech.
Zbrždění pohybu, krčení rameny, pochyby vnímáme už od víkendu. Zdá se, že je třeba se vrhnout na to, co nás brzdí. Problémy přiléhavě pojmenovat. Navrhovat řešení, sdílet příběhy, otevřít se, podělit se o své bolesti i starosti.

Zmizela na chvíli opozice Merkur – Jupiter, jež na chvíli převrátila svět vzhůru kolečky. Jedná se o chvilkové události, o momenty, kdy jsme byli nepozorní, o chvíle, kdy jsme potřebovali něco ventilovat. Máme tedy příležitost uvést věci do původního stavu a popřemýšlet o tom, jak zajistit, aby nám v dalších dnech a týdnech bylo líp.

Slíbil jsem i nějakou tu pozitivitu. Kvadratura Venuše – Mars nabízí i příležitost rozpoznat problémy, analyzovat, najít to, co nefunguje. Umíme změnit styl jednání, způsob chování, snadněji proměníme svůj přístup. Pokud jsme se snažili pracovat s nežádoucí závislostí nebo zlozvykem, máme nyní na své straně a k dispozici mechanizmus, jak se posunout dál k tomu, co chceme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...