Astrologovo úterý 23.2.2021 – Zvýšená pozornost

Kvinunx Luny v Raku s planetami ve Vodnáři (Merkur, Jupiter, Saturn, Venuše) vytváří zajímavý efekt. Vzniká jemné až silnější napětí mezi myšlenkami a pamětí. Rozvzpomínáme se na to, co jsme chtěli udělat, na to, co je pro nás příjemné, vracíme se do minula. Ale také si vzpomínáme na úkoly, kt. je třeba dodělat. Často se připomenou ale samy. A velmi spontánně. Celý den půjde vlastně docela spontánně prožít. Pravidla se budou průběžně měnit a termíny přesouvat. Citlivější z nás hůř odliší realitu od přání nebo fakta od dojmů.

Začíná působit trigon Mars – Pluto. Tentokrát za ním nehledejme nic zlověstného. Jen se zvětší, zveličí a nafouknou běžné procesy a tajené vyjde na svět. Bude v nás ale touha pustit se rychle dopředu, hlavně se vrhnout do své práce, na úkoly. Jako bychom se uskutečňováním a prací osvobodili od nejistot tolik běžných v poslední době.

A propos, nejistoty. Ukazuje na ně kvadratura Saturn – Uran. Ta je ukázkou procesů, které přerovnávají svět. Nedostalo se nám do vínku žít v klidné době a postupně zjišťujeme, že úkolem není tak, jak tomu bylo v posledních mnoha letech, udržovat realitu, stavět a budovat svět i své životy. Nejasná doba si žádá i trochu jiné způsoby chování, priority a pravidla. Možná také pohledy na svět a morálku. Vše toto se postupně vytváří a my jsme součástí. Kvadrát Uran – Saturn se letos stane ještě dva krát a pomalu přebuduje svět, spíš jeho vnímání a vztah k němu. Konec roku nás tak nejspíš najde samostatnější, energičtější a jednoznačnější, ale nepředbíhejme. Postupujeme pomalu, takže nevnímáme takřka síly, které nás formují.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...