Astrologovo úterý 23.8.2022 – Slunce vstupuje do Panny: Náraz do zdi

Včerejšek byl poněkud rýpavý. Rýpali jsme do čehokoli a převážně sami do sebe. Inu, Slunce na posledním stupni Lva má potřebu vše vyřešit úměrně tomu, jak dotyčný konkrétní prokrastinoval. Navíc tu byla Luna v konjunkci s Lilit v Raku a obě v kvadratuře s Chironem v Beranu (retrográdním). Vytáhlo to terapeuticky bolístky, ale ukázalo i druhou stránku, tu veselejší s možným řešením. Nebo aspoň pohybem k němu.

Dnešní Slunce v Panně otevírá panenskou sezónu s Panenskými vraty v jejím středu. Po dvou měsících se Sluncem ve znameních řešících naše ego, po dvou měsících neukotvených hrátek života s vzestupy a pády emočních procesů jsme nyní vrženi proti zdi panenské reality.

Přichází Velká uklízečka. Je vše potřeba srovnat, zpracovat. Dát výsledném řád, fazónu proto aby věci zase začaly dávat smysl. Po dva měsíce jsme se zabývali sami sebou, teď se začneme zabývat skutečností. V našich zeměpisných šířkách na nás už dýchá zima (je to znát každoročně kolem úplňku v Panně)..Je třeba se začít otužovat, přizpůsobovat, utužovat a připravovat. V jižnějších zemích nyní přichází radostné období užívání si plodů celoroční práce zaměřené na sklizeň, konzumaci a zavařování. A v přeneseném smyslu i čas zaměřený na vyladěnou vnitřní spokojenost, kterou tak dobře dovedou reprezentovat přivřeně zasněná oční víčka na panensky čisté tváři. Možná i my bychom si z toho měli vzít příklad a nesnažit se řešit. Nebo předřešovat. Být tak více v souladu s přírodou i fází roku.

Dnešní den tak bude tuze komplikovaný, Slunce na prvním stupni Panny bude dobíhat do kvadratury s Marsem v Blížencích. Přesná kvadratura bude až na nov v sobotu a tak celý zbytek týdne berme jako boj protikladů. Radost versus starosti, pohyb proti strnulosti, účelovost vůči spokojenosti, námitky vůči smíření (se). Ale samozřejmě můžeme se mnoha záležitostmi zabývat sami v sobě. Poslední dva měsíce přinesly spoustu materiálu a ten si musíme porovnat, aby se do nás vůbec vešel a zkušenosti byly zpracovány. Můžeme se tedy vnitřně velmi proměnit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...