Astrologovo úterý 29.6.2021 – V zorném úhlu Mars

Lunu pro dnešek najdeme už ve znamení Ryb. Luna v Rybách uzavírá, ukončuje, dává příležitost vidět záležitosti s odstupem. Můžeme si věci sesumírovat a podívat se na ně tak nějak celkově globálně. Aktuálně je Luna v kvadratuře s Merkurem a tak se tato sumarizace může týkat každodenních projevů nás i lidí z okolí. Zjišťujeme, co nám vadí na nich i co se nám nelíbí v jednání našem. Dá se tak dobře něco vyříkat v sobě i s těmi okolo. Vlastně to půjde docela spontánně samo. Ještě nám kvadratura Luny s Merkurem může přinést chvilkovou ztrátu kontaktů a odmlčení (se). Důvodem je potřeba přijmout dosavadní fakta a procesy a to si vyžádá nějaké to popřemýšlení. Dopřejme sobě i těm druhým tedy nějakou kratší dobu k (sebe)reflexi, kt. je v těchto okamžicích nutná.

To vše i s ohledem na nastupující opozici Marse se Saturnem a trigon Marse s Chironem. To první se naplní v pátek uprostřed dne a bude předznamenávat konfrontaci nového se starým, bude nás směrovat k novým cílům, pořádkům a nastavením životní cesty (cítíme však, že k tomu výrazně směřujeme a tak si hlídejme pnutí v sobě, aby nikde nic nebouchlo). Druhý aspekt, příznivý trigon Mars – Chirón, se naplní v sobotu a lze jej považovat jako výzvu k usmíření činem, motivaci pro společnou práci s respektem ke každému zúčastněnému. Snad také i jako poléčení problémů z minula tím, že tentokrát vše proběhne „správně“.

Pro dnešek je tu i harmonický trigon Slunce s Lunou, obě světla jsou ve vodních znameních. To nás může směrovat do nitra, do hledání, zkoumání sebe sama a vlastních procesů. Navenek bude chuť projevovat se smířlivě, s porozuměním a potřebou pochopit. Uvidíme, jak se to odrazí ve skutečných procesech, kde přece jen může škodit kvadratura Luny s Merkurem. Asi to bude vše vyžadovat víc laskavosti (samozřejmě, že především k sobě) a trpělivosti.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...