Astrologovo úterý 5.1.2021 – Porozumění a neporozumění

Konjunkce Merkuru s Plutem v Kozorohu přináší nesrovnalosti, nepochopení, nedorozumění. Setkáváme se tu s rozdílnou úrovní intenzity řešení problémů a tak si připadáme nepatřičně, případně nápady těch kolem nám přicházejí jako nepřiměřené.

Přitom se k nám dostávají často zásadní informace, kt. mají ambice změnit náš svět. Jen je umět přijmout a porozumět jim. Často je neumíme dekódovat, protože jsme zahlceni vlastními záležitostmi a nastaveni tak, že vnímáme svět podle svých zkušeností.

Občas z neporozumění roste intenzita a snad i agresivita v komunikaci. Místo toho, abychom se učili vysvětlovat, bereme si příliš osobně to, že nepřicházejí adekvátní (čti také jako přiměřené nebo očekávané reakce). Také se může stát, že vnímáme přicházející informace jako takzvaně špatné nebo fatální zprávy. Fatální je přitom náš postoj.

Luna ve Vahách v opozici s Chironem v Beranu ukazuje na schopnost mimoděk zraňovat i na velkou soustředěnost na straně druhé na to, aby se to nestalo. Dovedeme být citlivější k problémům jiných, budeme vnímat jejich potřeba. Pokusíme se podat ruce ke smíření nebo k pomoci. Velký vliv na tyto postoje bude mít i trigon Luny na Jupiter a Saturn ve Vodnáři. Dnes je také den, ve kterém mohou vzniknout myšlenky nebo témata, které se budou dále šířit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...