Astrologovo úterý 6.10.2020 – Zásadní věci

Ať chceme nebo ne, nutí nás život k tomu, abychom se v těchto dnech postavili a udělali to, co je základní a zásadní. Není nutno vymýšlet složitosti, ty jednoduché věci jsou skutečně jednoduché. Jen jsme pro ně nenašli odvahu nebo sílu. Nebo jsme to všelijak omluvili tím, že nebyly dobré podmínky. nebo jsme dokonce prohlásili, že to asi tak má být. Nemá. Vidíme jasně, že když nic neuděláme, nic se nestane.

V mnoha situacích vnímáme bod obratu. Od dneška půjdou naše osobní i ty velké dějiny jinými cestami. pro nás se toho moc nezmění. Snad jen to, že budeme lépe rozumět tomu, co probíhá. Vnímáme totiž i tlak Marsu, který je retrográdní v Beranu. Sbírá se to, chystá se to v nás i ve světě kolem. Některé věci, vztahy a procesy prostě nefungují. (Během psaní textu mi přestala fungovat varná konvice. Bez čaje nebudu, ale chce to trochu improvizovat a nalít vodu do hrnce na sporáku).
Stále budeme cítit napětí mezi Uranem a Merkurem. Některé myšlenky prostě je nutno formulovat, říci a publikovat i kdybychom si měli překousnout jazyk, zlomit tužku či si jinak uškodit. Jen do toho.

Přese všechno je ve vzduchu cítit nesoulad, spěch. Ačkoli nejsou viditelné příčiny. Záminky si však najdeme. Luna v Blížencích je v kvadratuře s Venuší v Panně. Hmatatelně je cítit, že si něco potřebujeme vyříkat. Samozřejmě pro nás bude těžké obrátit se do svého nitra a udělat pořádek tam a tak začneme organizovat svět okolo. A rovnat do latě vlastních představ. Postupem dne se ale tyto procesy budou zlepšovat a události uklidňovat. Bude znát už nastupující trigon Luny se Sluncem. Tak tedy inspirující den, přátelé!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...