Astrologovo úterý 7.12.2021 – Korekce drah

Dnes bychom se měli zajímat o aspekty Venuše s Plutem (konjunkce v Kozorohu), Merkuru s Neptunem (Merkur ve Střelci, Neptun v Rybách), Marsu s Plutem (Mars ve Štíru a Pluto v Kozorohu) a Slunce s Lilith (Slunce ve Střelci, Lilith v Blížencích).

Je to i dobré i blbé. Dobrý aspekt (Mars – Pluto) nám dává sílu, často i nadlidskou jít mimo běžné limity a udělat to, co už dávno mělo být. Obě planety spolupracují a tak neboří. Snad jenom tam, kde je potřeba na okraj komunikace odhrnout balast aby auto našeho osudu mohlo projet dál.

Merkur s Neptunem ukazují na nenaladěnost, nespokojenost, nepřesnost, nechuť se s někým setkat, neschopnost se soustředit. Všechny negativní prožitky nás v takových případech stejně nakonec vedou k naladění, soustředění, pozornosti a zájmu na někom nebo na něčem. Jen si musíme odbýt kolečko odmítání, do kt. se nám promítnou dost často naše traumata z dávna.

Slunce s Lilith varují před neadekvátním chováním. Před úsudky, odsudky, před zamítnutím bez významnějšího důvodu (protože převáží náš strach nebo nechuť – a ty se dnes s ohledem na další nepříznivé aspekty nasbírají velmi rychle a snadno). Jinými slovy Buďme velkorysí i trpěliví, už zítřek nám dá za pravdu.

Aspekt Venuše s Plutem je neutrální. Zdá se být dobrým nástrojem k procitnutí, prosazení, vyřešení, uskutečnění čehosi důležitého. Je dobré si ale uvědomit, zda toto skutečně potřebujeme a jakou cenu za uskutečnění zaplatíme.
Jak shrnout dnešní tranzity? Pokud ještě přidáme Slunce ve Střelci a Lunu v Kozorohu v první části dne a ve Vodnáři v té druhé, dostáváme den, v němž řešíme dopady nedávných rozhodnutí, výsledky našich akcí v minulých dnech. Můžeme korigovat. Dá se uvědomit to, co je objektivně potřeba udělat a lze se zachovat čestně i s ohledem na budoucnost.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...