Astrologovo úterý 8.11.2022 – Úplněk v Býku

Jednou za čas padne úplněk i do znamení Býka. Na ose Býk (Luna) – Štír (Slunce) se dějí věci týkající se hodnot, majetku a kvality (života, vztahu, vlastního ocenění). častým doprovodem jsou emoce pozitivní (láska, radost, uspokojení) i negativní (strach, znehodnocení, vztek).
Úplněk je momentem absolutního otevření, vidíme tedy velmi dobře, jak jsme na tom, podle toho, jak vnímáme události, které probíhají a nás se dotýkají. Vidíme, jak jsou na tom ti kolem nás podle toho, jak reagují a jaké mají nápady a návrhy 🙂

Protože mezi dnešním úplňkem a zatměním ve Štíru, které bylo roznětkou a iniciačním momentem našich akcí, uplynul nějaký čas, ve kterém jsme dostali prostor a čas si věci rozmyslet, mohou vyvrcholit a navenek vyhřeznout naše vnitřní procesy a záležitosti.

Budeme se projevovat otevřeně, autenticky, spontánně a podle toho, jak potřebujeme. Od sebe a druhých dnes nečekejme to, že budou jednat logicky, přemýšlet a taktizovat. Prostě býčí kvalita bude válcovat realitu. Každý z nás chce být spokojený, šťastný a přijímaný a mnoho z nás v některé oblasti a v nějakém směru pro to udělá maximum. Nebo maximum možného.

To by bylo v kostce o úplňku. On je navíc ale spojen s Uranem a severním uzlem, které se pojí s Lunou v Býku a s Venuší a Merkurem a ještě jižním uzlem, co se spojují se Sluncem ve Štíru. Ačkoli se to na první pohled nezdá, může u řady z nás (ne u všech!) o startovní moment, který nás odpálí na novou oběžnou dráhu. Neznamená to jiný osud, ale to, že jinak budeme vnímat skutečnost a z nového úhlu pohledu hledět na realitu. Tomu se přizpůsobí tím pádem naše jednání. Například někdo bude větší realista, jiný bude hledat častěji konsenzus, další zapomene na předsudky, ještě další se rozhodne neřešit staré strachy atd. atd. Ale co bychom si povídali, co člověk, to jiné ovlivnění a jiné nápady.

Nehledejme na druhou stranu v dnešním úplňku nějakou hlubokou mystiku. Není tam a ani nám nezajistí dobrý oběd 🙂 Hledejme ale inspiraci pro budoucí jednání. Dívejme se, jak jsme se změnili a pozorujme své potřeby. Sledujme blízké a uvědomujme si, že nebudou vždy titíž a respektujme, že jdou po trochu jiných cestách než těch, jež jim obecně přisuzujme. Dejme sobě i těm okolo svobodu v tom, jak se budeme vyvíjet a těžme z toho, čeho se nám časem podaří dosáhnout.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...