Astrologův čtvrtek 23.9.2021 – Spojování a rozdělování

Na poslední chvíli začal včera podzim, Slunce vstoupilo do znamení Vah a symbolicky překročilo rovník. Teď už víc svítí na jiné 🙂 Zároveň se Slunce propojuje v konjunkci s Marsem a to mu dává sílu a vitalitu. Obě planety se dovedou koordinovat se Saturnem, který je ve Vodnáři v příznivém trigonu.

Rovnýma nohama jsme vskočili do trochu jiného světa, ve kt. se budeme i jinak chovat a jiným způsobem projevovat. Najednou jsou tu partnerská témata, témata vztahů, témata smluv, dohod, představ, závazků, svazků, spolupráce, spojenectví, (sebe)prezentace a (sebe) ocenění. Najednou se tím musíme zabývat, a to gruntovně od podlahy. Objevujeme nestabilitu a jí spojenou nerovnováhu. Na druhé straně umíme ocenit pomoc, podporu, vzájemnost a doplňování (se). Potřebujeme se projevovat, nic si nenechávat pro sebe.

Hledáme svůj styl a přesně už víme po měsíci se Sluncem v Panně, co chceme a co nikoliv. Neschováváme se a nepodceňujeme se. Dáváme vnějším projevům maximum možné kapacity.
Smyslem archetypu Vah je spojovat a propojovat a tím hledat ve vnějším světě kolem nás harmonii a soulad. Potřebujeme vidět, že jsme přijímáni, chceme zažít soulad. Dovedeme si říct, co ano, co chceme a stanovit si podmínky, dát si pravidla.

Merkur ve Vahách je stále v kvadratuře s Plutem a tento nepříznivý aspekt aktuálně vidím jako čistící. Situace, jimiž procházíme, nám jasně ukazují na to, co ne. Zažíváme a uvědomujeme si, co nás zatěžuje a co brzdí. Jsou vidět jasné kroky a jsou předloženy konkrétní návody. Naštěstí není nutno reagovat hned, Merkur se bude pomalu otáčet do retrogradity a tak úplně stačí si vymezit pole a dát si a těm okolo jasně najevo.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...