Astrologův čtvrtek 25.4.2024 – Otočka Merkuru z retrogradity

Merkur se otáčí na 16. stupni Berana v polosextilu se Saturnem v Rybách. Po časech stagnace se rozbíhají naše i kolektivní události. Otočka probíhá i na místě, na kterém proběhla jeho konjunkce s lunárním uzlem. Jsme tak konfrontováni s celkem nedávnou minulostí a tím, jak jsme řešili problémy. Nyní to jistě zvládneme jinak.

S čím se dnes můžeme setkat? S celkovým oživením, s přísunem energie, s návratem k pořádkům a událostem zhruba z před měsíce, s lepší koncentrovaností, s větším zájmem o vztahy a sdílení, s potřebou nebýt sami.

Polosextil se Saturnem skoro vylučuje návrat do stejné řeky. Uběhla nějaká doba a přišly zkušenosti a tak automaticky jsme protřelejší, náročnější, stabilnější a tak je větší šance na to, aby se naše záměry povedly. Ale přece jen odsud posem. Saturn je v polosextilu (což je docela slabý aspekt) a tak se novinky jen rýsují na obzoru a bude k nim ještě dlouhá cesta lemovaná trpělivostí a disciplínou v záměru.

Ve hře je i Luna ve Štíru v opozici na planety v Býku a tak nás čeká rekapitulace toho, co proběhlo od začátku týdne. Otázka bude, jak jsme se vypořádali s událostmi a jak přijmeme to, co proběhlo. Je tu legitimní možnost vzít nebo se distancovat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...