Astrologův čtvrtek 28.7.2022 – Novoluní ve znamení Lva

Večerní Nov na 6. stupni Lva má ambice zamíchat kartami. Každé lví novoluní nám s radostí ukáže na náš potenciál, na rozdíly mezi tím, jak si svět představujeme a kterak ho žijeme. Uvidíme představy v rozporu s realitou a měli bychom se podle toho do budoucna zařídit. Vždyť o kom jiném je lví novoluní než ne o nás? Je startovní čarou, je rozběhem, je bodem, od kterého bychom to měli už rozbalit.

Lví nov poukazuje na to, jak fungujeme, kterak žijeme a jak řešíme naše každodenní situace. Už možná kvůli kvadrátu Uran – Merkur bychom se měli vyvarovat unáhlených soudů, zdánlivě jasných představ, konkrétních plánů. Chiron v trigonu, jenž je v Beranu, zve k pokoře a hledání řešení, která by vyhovovala více zainteresovaným osobám.

Venuše v konjunkci s LIlit a obě v kvadrátu s Jupiterem v Beranu ukazují na bující žárlivost, konkurenci, nezdravé prosazování a jednání z pozice křivdy. Kdy už zjistíme, že zdůrazňováním nerovností ničeho nedosáhneme?

Jak prožít a k čemu využít lví nov? Jistě že k uvolnění, k vyvázání se z úkolů, které nechceme. K nalezení toho, co nás v životě těší a rozvíjí. K narovnání vztahů s lidmi v rovině rovný s rovným. Na nalezení kompromisů a společných řešení tam, kde se budeme umět zachovat velkomyslně a kde si uvědomíme, o co jde a kde necháme stranou malicherné spory, jež produkuje často náš pocit nedostatečnosti. Lví nov by měla být i oslava toho, co nám jde, běží, funguje a co nás baví. Výjimečně nemusíme být přísní a můžeme si dovolit vykouřit o jeden symbolický doutník navíc nad denní normu :))

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...