Astrologův čtvrtek 7.7.2022 – Bližší košile než kabát

Naděje celkem velké mohou nabízet dnešní aspekty. Na nebi najdeme velký vzdušný trigon Luny, Saturnu a Venuše. Planety ve vzdušných znameních podpoří komunikace, sdílení a setkávání. Je dobře, že v konstelaci je obsažený Saturn, dává tak stabilitu slovům a myšlenkám, kt. létají a nedovedou se usadit. Je šance na rozumné rozhovory, na stabilizaci vztahů, na ujasnění si představ, na nalezení společné řeči. Nepodceňujme Saturn, je to Stavitel mostů. Samozřejmě, aktuálně je retrográdní a tak jeho působení apeluje především na náš rozum a vnitřní disciplínu.

Využijme tedy dnešek. Můžeme očekávat větší vstřícnost, výraznější porozumění. Saturn je ve Vodnáři a tak můžeme přijít i s inspiracemi a inovacemi. Můžeme shrnout témata za poslední týdny a vysvětlit co je potřeba uskutečnit nebo navrhnout potřebná a žádaná řešení. Jedno ucho nezůstane uzavřené 🙂.
Dlouho jsme nesledovali Jupiter, že? On si poklidně putuje Beran, myslíme si. Skutečně, najdeme jej na osmém stupni tohoto ohnivého znamení. Poněkud vyrušuje, působí vlivem kvadratury se Sluncem v našem životě nepravidelnosti, nutí do extrémů. Ostatně jej podezírám, že stojí za proměnlivým a bouřlivým počasím posledních dnů a týdnů. Prostě léto jako řemen!

Ale k věci: Jupiter zpomaluje a za tři neděle zamíří do retrogradity. Aktuálně je rychlejší Lilith, která mu unikla z kvadratury. Co to znamená? Postupně během tohoto měsíce budeme ztrácet chuť se angažovat v obecných věcech a veřejných záležitostech. Začne převažovat „malá domů“ a bude nás víc zajímat, co se děje s námi. Soustředíme se tak víc na rodinu, přátele, blízká témata. Bližší košile než kabát. Což je i není dobře. Leccos nám skutečně unikalo a měli jsme přitom řešení před nosem. Tady nám Jupiter pomůže. Jinde je třeba odvahy k tomu, abychom si viděli (a hlavně pak i podle toho jednali) dál než na špičku nosu. Takže bude třeba víc vůle a odvahy a bude to vyčerpávat.

Pro dnešek bude ještě důležitý kvadrát Slunce – Chirón. Budeme se setkávat s vlastními nedostatečnostmi, nad kt. bychom neměli mávnout rukou. Můžeme zvolnit, ale neměli bychom ustupovat, nadto se vzdávat. Hledejme raději nové neotřelé cesty a podívejme se na stará zranění, potřebují náš dohled a pozornost.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...