Astrologův páteční úplněk 19.11.2021 – Uchem jehly

Úplněk má vždy tu moc vytahovat schované procesy a pomáhat nám dát najevo skryté emoce. I když ne vždycky chceme. Tentokrát najdeme úplněk v Býku a tak záležitosti budou emotivní, silné a trochu temné (na protipólu stojí Slunce ve Štíru). Tématem je hodnota, sebehodnota. A vážení: co za co stojí, co ještě smysl má a co už nikoli. Zjistíme možná víc o sobě a možná i o druhých kolem. Nejde tak docela o to, co dělají, ale na čem (si) stojí, prověří se, jaká je jejich podstata a základy. Asi si i leckdo sáhne až na dno.

Výsledkem ale bude, že budeme mít čisto a klid. Pochopíme a i když cesta nebude klidná, bude jednoznačná. Aspoň k té jednoznačnosti bychom se měli dopracovat. Slunce na konci Štíra i Luna na konci Býka mají kvadratury na Jupiter. A tak dneska opravdu jde především o vize, plány, cesty do budoucna. Ale půjde také o hledání alternativ, lepších variant a nápadů. Ne vždy se povede, je pravděpodobně, že v mnoha situacích nejede loď na mělčinu. To není tragédie, jen místo obviňování hledejme dobré cesty, jak ze šlamastyky ven.

Ve Štíru je i Mars a Merkur a tak jsou aktuální dny vyhroceně bojovné. Bylo by škoda, pokud bychom jen bořili a že to jde skoro samo. Mohli bychom se zaměřit naopak na odstranění nevhodného a oddělení se od toho nižšího.
V širším slova smyslu je ve hře i širšími orbisy Pluto a tak naše výbušné spodní proudy nebudou pod kontrolou. Rovněž tak se dá počítat s vlivem Neptunu a tak to, co se děje, není poprvé a když si nedáme pozor, tak tyto věci, kt. nám komplikují život, nepřicházejí naposled.

Úplněk se odehrává v konjunkci se stálicí (hvězdou Algol) a tak se dějí buď procesy vnímané jako božské nebo jako pekelné. Doslova. Buď poletíme do nebíčka nebo do peklíčka.
A poslední záležitostí je zatmění Měsíce, kt. nás během úplňku čeká. Tady je potřeba se zavřenýma očima prolétnout uchem jehly a moc nespekulovat a neobhajovat se. Temnota úplňku nás buď pohltí nebo s respektem přijme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...