Astrologův pátek 13.1.2023 – Mars se otáčí

Mars se po třech měsících retrogradity otáčí opět dopředu. Leckdo si asi vydechne, samozřejmě, že část z nás na retrográdní Mars sváděla své aktuální životní trable, nicméně asi všichni budeme rádi, že toto nepříjemné období máme za sebou. Přišlo totiž velké oslabení (ano Mars tu nebyl s námi a pro nás, pro naši sílu), z něj pramenící pochyby a slabosti. Bylo obtížné začít něco nového a to, co začalo, bylo z velké míry založeno na potřebě si něco vyřešit a kompenzovat.

Se slabým Marsem nejednáme přímo a tak jsme své záležitosti řešili nepřímou cestou, oklikou, obchvatem. Nebyla vůle, jež by nám dala šanci postavit se tváří v tvář a dosáhnout tak objektivních výsledků. Proto také nejspíš od aktuální otočky do té doby než Mars vyjde v únoru ze svého stínu, se budeme zabývat úpravami a opravami.

Co se stane? V současnosti se tak pomalu, řekněme tak během týdne mění naše preference. Pouštíme se do svých témat, ale i úkolů z jiné strany a tak bude zajímavé vidět, jak budeme úspěšní. Možná nám všechno půjde líp nebo naopak se budeme divit, že tudy to nejde. Minulé tři měsíce jsme Mars viděli z té „hodné“ stránky, co nám vadilo, byl nedostatek síly, nyní se opět budeme výrazně tam, kde jsme si zvykli na klid a prospěch, setkávat s konflikty. Nejspíš toho nejvíc ukáže víkend a jeho třecí plochy. To, co jsme v sobě dusili, schovávali, to necháme vyjít na povrch a tam, kde jsme omlouvali, už přestaneme.
Co se změní? Posune se náš pohled na svět. Budeme přímější, jasnější, jednoznačnější a budeme chtít dělat všechno, co nás baví, po čem toužíme a co vnímáme jako důležité. Může přijít chaos, jak v tom vnějším světě, tak v nás. Znova zabereme a pustíme se do věcí, které pokládáme za důležité. Leccos se probudí.

Co zůstane? Zážitky, dojmy a zkušenosti minulých tří měsíců. Ukázaly nám, co nedělat a v nejbližších 14 dnech jsou na plánu reflexe prožitého, začleníme změny. Čeho si všímat? Události, které se budou dít, pro nás budou do dalších měsíců významné. V těchto dnech dostáváme znamení a indicie, jak v životě dál.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...