Astrologův pátek 15.1.2021 – Uran se otáčí: Velký obrat

Uran se na 7. stupni znamení Býka otáčí a půjde až do srpna dopředu. Mění se řada procesů, mění se mnoho situací. Mění se především v pohledu na věc, na svět. Dochází nám podstata.

Nepředstavujme si ovšem, že najednou zčista jasna bude vše jinak. To asi nikoliv. Jen kormidelník otočil kolem velké zaoceánské lodi. A pak nezbývá než pozorovat, jak se plavidlo elegantně přesměruje.

My všichni jsme svědky tohoto obratu. Každý po svém a podle vlastního horoskopu. Uran je v konjunkci s Lilit a s Marsem. Dá se tedy čekat, že se změní energie, se kterými zasahujeme do procesů, jsme aktivní a měníme svět. Nechce se nám být pasivními a nechceme jen tak naslepo bojovat, běhat, sportovat, útočit, nabízet a rvát se s osudem (samozřejmě že často to poslední jmenované jen v duchu). Konjunkce Marsu s Uranem je dobíhavá a tak chceme a potřebujeme vidět výsledky (jsme v Býku), jsou nutné motivace (vědět za co, o co a pro co se bojuje). Společně s vlastními činy tak tvoříme i profily sebe sama a hledáme ideální způsoby vyjádření vlastních potřeb a pocitů jakožto i emocí. Ne, nebudeme stát dál na místě, dáme se do pohybu. Lilit aktuálně od Uranu odchází, možná, že odcházejí i bezdůvodné strachy, kt. nás několik týdnů omezovaly a nedovolily nám dělat to, o co stojíme, naplno.

Uranský obrat také znamená to, že se v nějaké podobě vracíme k událostem několik měsíců starým … až na konec první dekády srpna. Tam jsme se v týdnech následujících po letní otočce Uranu do retrogradity začali se z nějakých důvodů postupně stahovat. Nyní se nám prostor opět otevírá.

V kvadratuře s Uranem je ovšem Jupiter ve Vodnáři. Zjišťujeme, že v některých sférách hrajeme zbytečně při zdi. Jako bychom se báli o budoucnost. Jako bychom se báli to rozbalit a jet naplno. Možná se bojíme žádat to, co nám patří, to, co je neoddiskutovatelně naše. A tím se dobrovolně izolujeme. Zmíněná kvadratura je totiž prověrkou v tom, jak si dovedeme stát za svým. Za vlastními bytostnými potřebami. Uran poběží dopředu ještě několik měsíců, kvadratura s Jupiterem bude fungovat už jen jeden dva týdny.

Luna je ještě ve Vodnáři, během dneška od dopoledne nebude mít žádné důležité aspekty. Z toho se dá usuzovat, že ona uranská otočka bude někde docela spontánní v projevech a emocích. Leckde budeme překvapeni tím, jak přirozené jsou akce i reakce, nabídky i porozumění. Jakkoli den může být lehce jiskřivý (třeba odrazem světla v krystalcích sněhu), jeho událostí spíš budou inspirací a motivem. Na uskutečnění bude potřeba si ještě počkat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...