Astrologův pátek 30.12.2022 – Luna v kvadrátu se Sluncem

Jak se žije s retrográdním (od včerejška) Merkurem? Je větší tlak a důraz na zodpovědnost, věnujeme pozornost zprávám a informacím. Můžeme být pozornější, zkoumavější a analytičtější. Vracíme se po vlastních stopách a hledáme, co kde nehraje a nefunguje. Přichází tak ideální čas pro opravy a reparáty. Co jsme v minulých týdnech přeskočili, nyní vyžaduje návrat a pozornost. Učíme se vnímat kvalitu času, dát každé chvíli to, co má dostat. Dáváme pozor na slova, jejich znění a interpretaci myšlenek.

Luna je v kvadratuře se Sluncem. Hledáme autenticitu, potřebujeme být sami sebou, jsme rádi, pokud můžeme vystupovat sami za sebe a dělat věci pro sebe. Snažíme se zbavit závislosti na tom, co nám nevyhovuje. Luna v konjunkci s Chironem vytváří citlivou náladu a empatický přístup. Můžeme také slibovat nesplnitelné jen proto, že si to podle nás situace vyžaduje. Vnímáme dobře nálady lidí okolo, což neznamená to, že si od nich budeme umět vytvořit odstup. Hloupé nápady mají zelenou.

Slunce v kvinkunxu s Marsem trochu uvolňují atmosféru, je tu příslib toho, že některé záležitosti půjdou řešit. A ony asi i půjdou, jen to vyžaduje radikální změnu toho, jak jsme v sobě nastaveni. Uvedený aspekt je i kladivem na lenost, netečnost a pasivitu. Můžeme pozorovat větší ruch všude tam, kde by se do konce roku dalo něco ještě stihnout. Je také den, kdy můžeme vidět, jak působí stresy, hlavně ty dlouhodobé, které jsou spojené například s tím, za co bojujeme, o co usilujeme a čeho se bojíme. Dnešek prověří to, jak je umíme zvládat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...