Astrologův pátek 5.3.2021 – Dejme (tomu) šanci

Mars vešel včera do Blíženců, do znamení všesměrného pohybu, kontaktů a posunů. Fungování planet v tomto znamení je spojené s nestabilitou a posuny v malém.

Pokud se nachází Mars v Blížencích (a bude tam do 23/4), končí jasný tah na branku. Přestávají fungovat emotivně naladěné úmysly. Začínáme přemýšlet nad tím, co se děje a co podnikáme. Do marsovské aktivity vniká intelektuální naladění Blíženců. Zamýšlíme se nad tím, co děláme, (ovšem bez ambicí na to kontrolovat to), chceme být ve hře, v pohybu a nechceme bránit moc tomu, co se děje. Možná také zjistíme i že dosud uzavřená témata se pootevírají a závory zvedají. Třeba si i troufneme časem udělat za sebe víc a více toho prosadit. Vždyť Mars je tu především o nás. Nevyplýtvejme to v drobném, jak mají Blíženci rádi, ale soustřeďme se na podstatné.

Blíženecký Mars také vybízí k tomu, abychom se uvolnili. Abychom uvolnili stavidla a otevřeli se. Abychom sledovali, co se děje, nebránili a dali možnost. Poskytli šanci. pokud má věc, proces, úkol vyjít, vyjde, když dostane příležitost a je v souladu s vyšším plánem.

Dnešek je zajímavý i tím, že vrcholí konjunkce Merkuru s Jupiterem ve Vodnáři. Čekal bych, že se projeví ve zvýšeném pohybu, komunikativnosti, setkáních a cestách. Zároveň nás dostihne nějaká informace nebo myšlenka, kt. otevře další cestu, další možnosti a navnadí nás k plánům do budoucna. Přijde nápad, dostaví se inspirace. Dnes rozhodně není den, v němž bychom měli strnule zůstávat na místě.

Ještě je tu sextil Slunce s Černou Lunou. Tenhle aspekt říká jasně, že dnes nedostaneme zpravidla to, o co usilujeme. Pokud se ale uvolníme, rozhlédneme a připustíme i jiné cesty, řešení a podobné výsledky, může přijít to, co jsme nečekali. Taková akce překvapí, ale nakonec zjistíme, že výsledek bude fajn. Rezultát je takový, že v praxi zjistíme, jak je důležité netrvat a umět se přizpůsobit podmínkám a z nich vycházet na cestě za vlastními úspěchy. Dejme šanci i béčkovým filmům, mohou překvapivě být trháky.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...