Astrologův pátek 5.4.2024 – Venuše vstupuje do Berana

Po několika týdnech v Rybách vstupuje Venuše do Berana. Můžeme se v něčem cítit jako na začátku, nezkušení a nejistí jako správní greenhornští začátečníci a zelenáči. Poskytuje nám to celou řadu nevýhod: neorientujeme se dobře, nespolupracujeme, vnímáme svá přání rigidně a nepřizpůsobivě a výsady poněkud nesmiřitelně prosazujeme. Totéž s větším či menším potěšením dělají lidé kolem nás. Výhody jsou tu taky a jsou nemalé. Můžeme začít znova. Můžeme se pustit do nových věcí. Můžeme se pustit otřelých postojů a nefunkčních přesvědčení. Změny, budou-li objektivně k lepšímu, budou snadněji přijímány. Možná si při tom všem uvědomíme, co jsme vždy chtěli a nedokázali to dostatečně zformulovat a předat.

Venuše v Beranu je poněkud nejistá. Nemůže spoléhat na krásu a na kvalitu a tak se snaží přetlačit a přetlačovat. Učíme se znovu jednat s grácií a velkorysostí. Dobrodějná Venuše se ocitá pod tlakem a tak někdy nadřadí rychlost řešení a provedení nad kvalitou a spokojeností. Určitě je tématem Venuše v Beranu i (ne)přijetí a odmítání. Často odmítání harmonie, krásy a estetiky světa a pohybu po něm.

Přechodem Venuše do Berana se zvolna začíná naplňovat sextil Venuše s Plutem ve Vodnáři, aspekt, který má ambice něco říci o erotice, touze, tlaku, nátlaku, ovládání, ale i o hloubce prožívání. Na spirituální rovině se týká přesvědčení. Přesný bude tento sextil v sobotu večer.

Mohla by nás zajímat i Luna, která odpoledne z Ryb bude tvořit polosextil s Venuší a tak se staneme uvolněnějšími, důvěřivějšími a méně obratnými v překonávání běžných nástrah světa. Ale jistě se to naučíme zvládat v případě, že nebudeme do tečky lpět na tom, aby vše bylo tak jak má být 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...