Astrologův pátek 8.1.2021 – Merkur vstupuje do Vodnáře a Venuše do Kozoroha: Změny stylu

Čekají nás drobné, ale významné změny. Celkem se může proměnit naše chování, přístup k realitě, způsob přemýšlení, styl komunikace, to, jak fungujeme v práci, rodině, ve vztazích.

Zdá se, že se zpožděním po velkých změnách inspirovaných Jupiterem a Saturnem v prosinci, proměňuje i něco menšího a osobního v nás. Dostáváme totiž příležitost promítnout zásadní představy do konkrétních činností a procesy do jejich částí.

Merkur ve Vodnáři dává prostor pohybu, setkávání, vizím a přemýšlení. Na toto budeme potřebovat hodně místa a mnoho svobody. Uvědomíme si, co pro nás Merkur představuje. Přestaneme vztahy a postoje podmiňovat, zlhostejníme k emocím a budeme se chtít víc ztotožnit s myšlením, lidmi, rozumem a našimi blízkými a tak se prostřednictvím intenzivního prožívání přiblížit podstatě lidství. Totéž se bude týkat našeho zájmu o komunikaci, o tvořivý potenciál v poznávání a učení. Znovu si vzpomeneme, co nás podporuje, z čeho pramení naše schopnosti a náš génius, čím se živí a z čeho roste. A zachceme v tomto směru prožívat mnohé. Zbavíme se tak mnoha omezení. Merkur se také dostane na místo, na němž proběhla 21/12 zmiňovaná konjunkce a tak je dost pravděpodobné, že teprve nyní na nás začne mít vliv. Uvědomíme si, co pro nás končí a co se naopak otevírá. Nejen akademicky. Podnikneme i jisté kroky. Merkur bude ve Vodnáři až do 15/3, bude totiž opět retrográdní od 29/1 do 20/2 a přivede nás na nové myšlenky. Ale o tom si víc povíme někdy příště.

Venuše se v Kozorohu chová jako zimní královna. Krásná, hrdá, sebevědomá, chladná jak ocel a její síla spočívá v jistotě a uskutečňování. Bude se dařit lásce a tvoření? Troufám si říci, že ano. Dokonce budeme stavěni před zásadní otázky, kt. budou mít i jasně emotivní podtext. Půjde o hloubku prožitků, bude se jednat o budoucnost. Každého z nás, kdo nejsme uzavření, se v mnoha patřičných situacích Venuše zeptá A chceš to takhle? Bude to v momentech týkajících se hodnot, sebehodnoty, lásky a tvoření. Půjdeme v tomto směru k samotné podstatě a uvědomíme si, nebo budeme k tomu poněkud nuceni, co je v tomto směru pro nás zásadní. Venuše bude v Kozorohu do 1/2 a na začátku své kozoroží dráhy se setká v trigonu konečně s Marsem! Bude to už 9/1. Ten den bude jakýmsi vrcholem potvrzení našich úmyslů a také tečkou za koronavirovým podzimem roku 2020. Zhruba od soboty se začnou postupně projevovat v tomto směru dost nové postupy, přístupy a náhledy.

Co bude ještě důležité pro dnešní den? Luna ve Štíru v opozici s Uranem, Marsem a Lilit v Býku a kvadrátu s Merkurem, Saturnem a Jupiterem ve Vodnáři přinese poněkud drsnější den s nesmlouvavými energiemi. Bude třeba vyhovět vnějším podmínkám k tomu, abychom dosáhli svého klidu a pohody. Řadu procesů nebudeme moci ovlivnit, jen budeme mít možnost je směrovat, případně řešit, a to i úspěšně, jejich dopady. Naše představy se setkají s realitou a tato generální zkouška ukáže, co je třeba vylepšit, změnit nebo dělat jinak. Komplikace samozřejmě pramení z neschopnosti, nekompetentnosti a z toho, že někdo nedorostl do svých úkolů. A bude to vidět! Nezbývá než se pustit do nápravy.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...