Astrologův sobotní úplněk 31.10.2020 – Vyčistit si hlavu

Jak k nám přicházejí myšlenky a emoce? Obyčejně po jedné, maximálně po dvou, ale málokdy po skupinách. Takováhle skupinová návštěva se nám děje v posledních dnech a hodinách.

I když se toho ve vnějším světě neděje tolik co jsme zvyklí, v tom vnitřním je toho najednou hodně. Přicházejí podněty, myšlenky, nabídky, možnosti. Vnímáme rozpory a konflikty v okolním světě i ve své hlavě.

Hlava se z toho může zatočit. Je potřeba si ji zachovat klidnou. Do dnešního úplňku se sbíhají cesty z minula a rozebíhají se z něj cesty do budoucna. Jsme v jakémsi uzlovém bodě. V centru dění. Nelze nereagovat. A je třeba reagovat dobře, správně a kvalitně. Správně tak, abychom udělali to, co udělat potřebujeme. Přesně v tom smyslu, abychom si nenechali nic pro sebe, nic nepotlačili, nezatajili, nepřiznali. Kvalita našich řešení je v tom, že nic neodbydeme, budeme se všemu věnovat pocitově. A také si uvědomíme to, že čím kvalitněji se projevíme my, takové přijdou nejdříve odezvy a nakonec se dostaví řešení. Kvalita není jen o pozornosti, ale i o úrovni, na které se našim procesům budeme věnovat.

Úplněk v Býku si samozřejmě žádá duši celou a s ní přicházejí emoce ruku v ruce s citem. Bez nich to tentokrát o tomto víkendu nepůjde. Naše karanténní chování nás izoluje od řady vnějších vlivů a na jedné straně bystří instinkty, často jednáme intuitivně, na straně druhé jednáme s větším odstupem a přehledem. Jen si uvědomit, kdy jedeme ve vleku emocí.

Emoce jsou perfektní pro okamžitá řešení, pro momentální rozhodnutí. Naše budoucnost a kvalita života často závisejí na tom, jak dovedeme emoce přetavit v reálné situace a jakou dokážeme vytvořit spolupráci nad jejich řešením.

Samozřejmě jedny ze základních archetypálních chování Býka jsou dosahování spokojenosti, uspokojení, hledání emoční stability, práce s hmotnými statky. Uvědomme si ale, že s Lunou v Býku tu je v konjunkci Uran. Neměli bychom se tedy nechat ovládat emotivním viděním světa a nechat prchlivost, aby cloumala naším majestátem. Měli bychom se podívat výš a dál a porozumět našim úkolům, kt. tu na světě máme. Aktuálně je třeba se v sobě vyznat a rozhodnout se pro další cestu. Není to nutné udělat dnes, ani zítra. Naopak tyto dny budou vyhrazeny k přemýšlení, diskusím, hádkám, omylům, diskusím i výkřikům. Je možné, že během tohoto vnitřně turbulentního času pozměníme své pohledy na svět, hlavně ty vnitřní a rozhodneme se pro jiná řešení. Neberme nic na lehkou váhu, ale současně berme vše s lehkostí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...