Aukro, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital, spouští službu Aukro REALITY

Největší on-line tržiště Aukro připravilo novou službu Aukro reality. Cílem služby je nabídnout bezpečný prodej nemovitostí v nově modernizovaném systému aukcí, které jsou férové, transparentní a mohou přinést zajímavý zisk. Podle bleskového průzkumu Aukra mezi makléři má s prodejem nemovitostí přes aukci zkušenost polovina oslovených, jako alternativní způsob prodeje ji v 82 % navrhuje sám makléř. Pravidelná měsíční návštěvnost Aukra 9-12 milionů navíc pomůže makléřům i prodejcům oslovit větší počet potenciálních zájemců. Aukro v rámci této nové služby také zahájilo spolupráci s portálem fermakleri.cz a valuo.cz.

Nejoblíbenějším aukčním modelem jsou podle průzkumu stále on-line aukce (privátní i veřejné) – dohromady tvoří 58 %. Služba Aukro reality je určena nejen majitelům, ale právě i realitním makléřům, kteří díky využití nejmodernějšího aukčního systému ušetří čas i peníze. Systém pro aukce rodinných domů, bytů, chat, chalup, pozemků a dalších realit, které jsou již nyní ve výběru, byl upraven tak, aby měl makléř přímý přístup ke všem zájemcům o aukci a mohl si s nimi snadno domluvit prohlídku nabízené nemovitosti.

V bleskovém průzkumu celkem 87 % zprostředkovatelů uvedlo, že v roce 2022 plánují využívat aukce realit. Ty jsou na Aukru veřejné, avšak možnost učinit příhoz je povolen pouze těm zájemcům, které makléř do aukce vpustí a osobně ověří. To přináší nadstandardní bezpečnost a férový průběh aukce. Dalším možností může být výběr vratné kauce, kterou uživatel může uhradit pomocí QR kódu či bankovním převodem,” komentuje situaci systém Radek Vít, ředitel rozvoje obchodu Aukro.cz.

Detail aukce nemovitosti přináší další vylepšení jako jsou 3D prohlídka, YouTube video či přímé oslovení makléře s domluvením prohlídky. Klíčové a unikátní je zobrazení odhadované ceny dle podobných nemovitostí v okolí, díky čemuž kupující získává tolik potřebné informace pro určení výše svého příhozu. Tyto odhady Aukro připravilo ve spolupráci s portálem valuo.cz. V detailu aukce zájemce nalezne jak očekávanou cenu, tak detailní report s podobnými nemovitostmi.

„Věříme, že aukce je nejspravedlivější určení ceny pro kupujícího i pro prodávajícího. Celý proces v sekci realit prošel rozsáhlou modernizací tak, aby kupující měli co nejvíce informací a prodávající se dostali na aktuální cenu nemovitosti. Do roku 2024 chceme pomocí aukce prodávat tisíc nemovitostí ročně,” uvedl Jan Sadílek, generální ředitel Aukro.cz.

Protože klíčovou misí Aukra, které od roku 2019 patří do portfolia investiční skupiny Pale Fire Capital, je propojovat prodávající a kupující, zaměřuje se firma i na majitele nemovitostí. Těm nabízí pomoc nejen s vystavením aukce, ale i možnost propojení s fér makléřem, která vznikla díky spolupráci s portálem fermakleri.cz. Výběrem vhodného makléře v okolí může prodejce získat pomoc s právní stránkou prodeje či se správnou přípravou nemovitosti k prodeji, která pomůže k maximalizaci prodejní ceny.

You may also like...