Automobilová výstava LEGENDY se bude konat až v roce 2021

Tradiční automobilová výstava LEGENDY, která každoročně těší desetitisíce návštěvníků z domova i ze zahraničí a svým rozsahem je v Česku zcela ojedinělá, otevře znovu své brány až v roce 2021. Zakoupené vstupenky v online předprodeji zůstávají v platnosti pro příští rok.   

Letošní sedmý ročník automobilové výstavy LEGENDY, který se měl uskutečnit na konci května, musel být zrušen v důsledku trvání vládního opatření proti šíření koronaviru COVID-19. Ke zrušení této výstavy v daném roce tak dochází vůbec poprvé od uspořádání jejího nultého ročníku v roce 2013.

Pořadatelský tým ředitele výstavy Lubora Kose byl již ve finální fázi příprav letošní oslavy automobilismu, která se měla nést v duchu motorsportu, německých tradičních automobilových značek a italské designérské elegance.

Rozhodnutí vlády o dočasném zákazu velkých festivalových akcí s vyšším počtem účastníků a také časově neohraničený termín uvolnění tohoto bezpečnostního opatření spojeného s pandemií koronaviru však nakonec neumožnilo ani přesunutí automobilové výstavy LEGENDY na případný pozdější termín. Důvodem termínového přesunu je také poměrně náročné logistické zajištění akce vyžadující několikaměsíční přípravy.     

“Jen velmi těžko mohu popsat své zklamání a současné pocity. Patřím k lidem, kteří jsou optimisté a skutečně jsem do poslední chvíle věřil, že se letošní sedmý ročník výstavy LEGENDY uskuteční a celý můj tým byl připraven začít s jeho realizací. V plánu byla i varianta přesunu akce na pozdější termín, ale za současné situace chci být odpovědný nejen k veřejnosti z pohledu ochrany zdraví, ale také k partnerům naší výstavy, kterých si velmi vážím za jejich dlouholetou spolupráci,” vysvětlil aktuální situaci ředitel výstavy Lubor Kos a dodal: „Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě. V tak těžké chvíli však poznávám i solidaritu lidí, kteří mi v desítkách reakcí a zpráv denně vyjadřují podporu s návrhy různých způsobů pomoci. Skutečně si těchto vzkazů velmi vážím a mým přáním je, aby nás všichni tito fanoušci automobilové krásy podpořili především tím, že navštíví naši výstavu LEGENDY v příštím roce. Po jednání se všemi vystavovateli i partnery mohu za celý organizační tým už teď slíbit, že budeme opět připraveni. Pro zbytek letošního roku se zaměříme na menší srazy a setkání s fanoušky.“

Přesný termín automobilové výstavy LEGENDY v roce 2021 včetně detailů této akce bude zveřejněn během následujících měsíců. Vstupenky, které si zájemci již zakoupili přes online předprodej zůstávají v platnosti pro rok 2021.  

You may also like...