Balet Národní divadla mimořádně uvede dvě představení Kylián – Mosty času, rozloučí se tak s letošní divadelní sezónou

V neděli 14. června 2020 od 14:00 a 19:00 hod. uvede Balet Národního divadla v historické budově dvě mimořádná baletní představení Kylián – Mosty času pro omezený počet diváků.

„Na nedělní odpolední představení Kylián – Mosty času věnuje Národní divadlo nemocnicím vstupenky zdarma jako poděkování pro zdravotníky“, uvádí ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian. Na večerní představení nabídne divadlo pro veřejnost zatím sto vstupenek, aby dodrželo stávající hygienická opatření. Dojde-li k dalšímu uvolnění, počet vstupenek bude navýšen. Vstupenky v několika cenových kategoriích nebudou číslované, diváci se budou v hledišti usazovat s odstupem volné řady a volného sedadla mezi jednotlivými skupinami návštěvníků. V předem vydezinfikovaném divadle budou divákům k dispozici ještě dezinfekční prostředky na očištění rukou. 

Prodej vstupenek na mimořádné večerní představení začne v pondělí 18. května.

Těmito dvěma představeními se Balet Národního divadla rozloučí s letošní divadelní sezónou. Vstupné za všechna ostatní představení plánovaná původně do konce června bude nadále vraceno dle zavedené praxe.

Tato dvě představení jsou zároveň pozvánkou divákům na příští sezónu – vstupenky na srpen, září a říjen jsou již v prodeji, předprodej na listopad bude zahájen 1. června.

První představení v nové sezóně zahraje Národní divadlo 21. srpna na Nové scéně, kdy uvede novou inscenaci souborů Baletu ND a Laterny magiky s názvem Bon Appétit!

Balet ND zahajuje svou sezónu 27. srpna 2020 inscenací Leonce & Lena ve Stavovském divadle.

Foto: Martin Divíšek, Sergej Gherciu

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...