Balet Národního divadla se vrací s Labutím jezerem na jeviště

Po dlouhé době pandemického útlumu se mohou tanečníci baletního souboru Národního divadla konečně vrátit na jeviště. Poprvé se tak stane již v úterý 8. června na prknech Státní opery v jedné ze čtyř repríz ikonického klasického baletu v choreografii Johna Cranka Labutí jezero.

Červnová představení jsou zároveň na dlouhou dobu jedinečnou příležitostí shlédnout tento klasický baletní titul, který bývá zpravidla absolutně vyprodán. Balet Národního divadla kromě Labutího jezera uvede v průběhu června ještě světovou premiéru inscenace Phoenix.

Termíny představení Labutího jezera: úterý 8. června, středa 9. června, pátek 11. června a sobota 12. června – začátek vždy v 19.00 ve Státní opeře.

Sólisté: 

Odetta/Odilie: Alina Nanu, Ayaka Fujii, Nikola Márová, Evgeniya Victory Gonzales
Princ Siegfried: Patrik Holeček, Adam Zvonař, Giovanni Rotolo
Rotbart: Marek Svobodník,  Benjamin Husson, Danilo Lo Monaco

Labutí jezero Baletu Národního divadla – trailer 

Vstupenky na Labutí jezero jsou k dispozici na webu Národního divadla.

 Praktické informace: V každé z divadelních budov bude k dispozici polovina kapacity hlediště, maximálně 500 vstupenek, při dodržování nastavených opatření. U vstupu do divadel budou stojany s desinfekcí, hledištní personál bude nabízet respirátory. V historické budově, Státní opeře a Stavovském divadle budou diváci rozděleni do dvou sektorů se samostatnými vchody. Ve vnitřních prostorách divadla je nutné mít nasazený respirátor či nanoroušku. Příchod, odchod i pobyt diváků v divadle je organizován ve speciálním režimu tak, aby byli návštěvníci jednotlivých sektorů od sebe odděleni.

You may also like...