Berlingo se vrací. V benzínu i dieselu

Citroën Berlingo byl dlouhá léta základem prodejů vozů této značky na českém trhu. Ještě v roce 2019 si Berlingo pořídilo bezmála dva a půl tisíce zájemců. S takovým počtem šlo o třiadvacátý nejžádanější vůz vůbec a nejprodávanější auto francouzské značky.

Pak se však Citroën rozhodl ukončit prodej spalovacích verzí Berlinga, což znamenalo na českém trhu obrovský propad prodejů. Teď se ovšem spalovací verze oficiálně vrací s benzinem i dieselem. „Berlingo je ikonickým vozem značky Citroën a věříme, že verze Profi+ splní očekávání našich zákazníků, vyhoví všem potřebám jak řemeslníků tak rodin s dětmi a poskytne jim vynikající zážitek z jízdy tak, jak byli zvyklí,“ uvedl ředitel značky v ČR František Neuman.

Úspěšná modernizace

Citroën přichází s novou verzí vozu Berlingo, ikonického modelu značky, který posouvá na zcela novou úroveň. Nová přední část nabízí moderní, expresivní styl a Berlingo poskytuje zážitek na palubě podobný jako sedan, pokud jde o potěšení z jízdy, komfort a technologie. Více než kdy jindy splňuje očekávání všech zákazníků vyznávajících aktivní životní styl. Nové Berlingo si zachovává svou velkou praktičnost a modularitu i verzi umožňující přepravovat až 7 osob.

Hlavním poznávacím znamením faceliftovaného Berlinga je přepracovaný vzhled, změnila se palubní deska, vylepšena byla sedadla a elektromobil má dojezd prodloužený na 320 kilometrů. Poprvé v tomto segmentu může mít Citroën Berlingo sedadla Citroën Advanced Comfort®, konektivitu poslední generace s novým desetipalcovým dotykovým displejem, kterým se ovládá systém infotainmentu spojený bezdrátově s Apple CarPlay a Android Auto, nebo indukční nabíječku. Velkou předností Berlinga vždycky byl objemný kufr a nadprůměrné přepravní možnosti. Na tom se nic nemění, zavazadelník má objem 675 litrů (pětimístná verze). Nový Citroën Berlingo a ë-Berlingo v osobní verzi je k dispozici ve dvou stupních výbavy PLUS a MAX, s délkami M nebo XL, která nabízí navíc dvě samostatná sklopná a vyjímatelná sedadla ve třetí řadě.


Motorizace

V nabídce pro modernizované provedení jsou motory 1.2 PureTech o výkonu 110 koní a dieselový čtyřválec 1.5 BlueHDI o výkonu 110 a 130 koní. Alternativou zůstává i elektrická verze, která se díky akční slevě 100 tisíc a státní dotaci 200 tisíc nakonec blíží cenám spalovacích modelů.

Nejlevnější osobní Berlingo se zážehovým tříválcem startuje v rámci akční ceny a v kombinaci s výkupem starého vozu na částce 525 tisíc, za diesel si připlatíte 40 tisíc. Prodloužená verze XL se prodává jenom s dieselem a začíná částkou 625 tisíc.

Výhodné financování

Citroën nabízí jako ke všem svým ostatním vozům exkluzivní financování – úvěr s 0% navýšením od Citroën Financial Services a prodlouženou flexibilní značkovou záruku EssentialDrive až na 8 let a v rámci akce HAPPY DAYS také bonusový voucher na 10 000 Kč na originální příslušenství Citroën.

Text a foto Bohumil Brejžek

You may also like...