Bezpečné cestování karavanem s detektorem oxidu uhelnatého Netatmo

Společnost Netatmo, přední výrobce inteligentních zařízení pro bezpečnější a pohodlnější domov, koncem roku 2021 uvedla na trh inteligentní detektor oxidu uhelnatého. Nyní toto zařízení získalo certifikaci obytné vozidlo, uživatelé jím tak mohou vybavit dodávky, karavany a obytné vozy.

Cestování v karavanech a dodávkách je v posledních letech na vzestupu: jsou synonymem svobody a nezávislosti. Obytné vozy umožňují okamžitě odjet a měnit své plány v průběhu dovolené. Nevázané cestování nemusí znamenat, že budeme zanedbávat bezpečnostní pravidla. Existuje skutečné riziko, že kvůli řádně neudržovaným přístrojům spalující paliva budeme vystaveni působení oxidu uhelnatého.

Inteligentní detektor oxidu uhelnatého chrání před otravou

Inteligentní detektor oxidu uhelnatého Netatmo průběžně měří hladinu oxidu uhelnatého v místnosti domu stejně jako v obytném voze. V případě, že detekuje tento bezbarvý, bezzápachový plyn, upozorní na to uživatele pomocí alarmu o síle 85 dB. Uživatel tak může rychle reagovat: okamžitě opustit zasažené prostory a zavolat záchranné složky.

Pokud uživatel není na místě, detektor mu odešle upozornění na jeho smartphone. V domácnosti zařízení funguje díky připojení k Wi-Fi síti. Při instalaci v karavanu nebo dodávce stačí připojení ke 4G síti, aby byli uživatelé v případě potřeby informováni i na dálku.

Inteligentní detektor oxidu uhelnatého Netatmo splňuje evropské směrnice. Obdržel certifikaci CE (EN 50291) a NF, které jsou udělovány pouze výrobkům splňujícím nejpřísnější bezpečnostní pravidla. Nyní má detektor i certifikát EN50291-2 :2019 určený pro používání v dodávce nebo karavanu.

Snadná a jednoduchá instalace

Inteligentní detektor Netatmo funguje bez elektrického připojení a instaluje se jednoduše. Stačí ho připevnit ke zdi nebo vnitřní příčce a následně si stáhnout aplikaci Home + Security. Díky svému nenápadnému a elegantnímu designu snadno splyne s interiérem dodávky i karavanu.

Baterie s životností 10 let

Detektor oxidu uhelnatého by se měl měnit jednou za 10 let, protože čidlo se časem opotřebovává. Díky baterii s dlouhou životností funguje detektor po dobu 10 let samostatně a uživatel se o něj nemusí starat. Ke konci své životnosti uživateli odešle upozornění, že je čas na výměnu. Detektor rovněž provádí pravidelné samotestování, aby maximalizoval svou výkonnost a aby bylo jisté, že všechny jeho části bezchybně fungují.

Cena a dostupnost

Inteligentní detektor oxidu uhelnatého se prodává za cenu 2600 Kč bez skrytých poplatků nebo domácího ovládacího centra. Zařízení je dostupné na www.netatmo.com a v prodejních sítích Alza, CZC a Smarty.

Aplikace Home + Security je zcela zdarma a kompatibilní s iPhony a iPady s verzí operačního systému iOS 14 a smartphony a tablety s operačním systémem Android verze 5.0 a novější. Webová aplikace Netatmo je dostupná pro počítače Mac i PC.

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100% bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

You may also like...