Blíží se největší koloběžková akce roku – Koloběžka Den 2023

V sobotu 30. září 2023 na Výstavišti Praha – Holešovice opět změří síly koloběžkoví nadšenci z celé České republiky. Tradiční akce Koloběžka DEN se bude konat už po sedmé. Akce se koná pod záštitou Českého svazu koloběhu, Českého olympijského výboru v rámci akce Česko sportuje a starosty Prahy 7 Jana Čižinského. 

Patronem akce je lezec Adam Ondra

Koloběžka DEN pořádá Nadace Jedličkova ústavu a výtěžek z akce věnuje v plné výši na podporu dětí a mladých lidí s handicapem. Patronem akce je olympijský lezec Adam Ondra. 

Nemáte koloběžku? Nevadí! 

Na místě bude připraven YEDOO tým se svojí půjčovnou koloběžek. Koloběžky budou včetně servisu po celý den pro závodníky zdarma. Účastníci akce budou mít příležitost vyzkoušet trasy různých obtížností od těch pro nejmenší až po dospělé závodníky. Připraveno bude 5 tras pro děti. Závodníci od 16 let si pak mohou vybrat mezi kategorií HOBBY na 4800 m a PROFI na 10 800 m. Závod na 10 800 m bude zároveň součástí 7. kola Českého koloběžkového poháru. O kategorii PROFI budou letos nově rozšířeny také závody starších dětí.

Proběhne tradiční charitativní dražba koloběžky

Zlatým hřebem akce Koloběžka DEN bude dražba speciálně upraveného modelu koloběžky Yedoo, na jejíž rám se podepsal patron akce – olympijský lezec Adam Ondra. Výtěžek z dražby věnuje Nadace Jedličkova ústavu v plné výši na podporu dětí a mladých lidí s handicapem.


Doprovodný program
 

Děti se mohou těšit na jízdu zručnosti, divadélko první pomoci se záchranářem Markem nebo na žonglérské vystoupení. Součástí doprovodného programu bude také ukázka výcviku služebních psů a dravců Armády ČR. V průběhu akce bude probíhat tombola.

Hlavní cena závodu

Ze společnosti AutoPalace nám věnovali hlavní cenu do závodu – „Zapůjčení nového osobního vozu Hyundai KONA s plnou nádrží na celý víkend zdarma“. A protože u koloběžek jde především o požitek z jízdy a ne o rychlost, tak bude cena vylosována na místě ze všech dospělých účastníků závodu, takže šanci na výhru bude mít opravdu každý závodník.

Brněnský rodák Adam Ondra je považován za jednoho z předních sportovních lezců současné doby. Je čtyřnásobným mistrem světa v lezení (zlato z lezení na obtížnost z let 2014, 2016 a 2019 a zlato z boulderingu z roku 2014) a již přes deset let ovládá žebříčky sportovního lezení. Adam, kterého k lezení přivedli rodiče již ve třech letech, se vedle závodního lezení věnuje také sportovnímu lezení ve skalách.

You may also like...