Čarovná kniha Rok vinaře: Víno a vinařství pohledem amatérských fotografů z Moravy

Nechte se zlákat prosluněnými vinicemi, kde se odehrává vznik nejlepšího společníka romantických večerů, oslav či dokonalého doplňku k vynikajícím pokrmům – vína. Poznejte dílo, které Vás vtáhne do samotných počátků vzniku tohoto božského nápoje, ale zároveň Vás uchvátí svými nádhernými fotografiemi. To vše a mnohem více skrývá právě připravovaná čarovná kniha – Rok vinaře.

Videoupoutávka: www.youtube.com/rok-vinare

Nejkrásnější fotografie každého regionu vyhotoví vždy jen lokální fotografové. Oni vědí, kdy které místo vypadá nejlépe, kdy se tam vyplatí jít v zimě a kdy na jaře, zda je hezčí ráno nebo ve večerní zlatou hodinku. Tito místní umělci jsou však často neznámí a nemají mnoho možností svoje fotografie vydávat knižně. A právě pro ně jsme vytvořili edici Čarovné Česko a v ní mohou prezentovat svá díla a zároveň ukázat, jak čarovný může být jejich vlastní region,“ říká známý fotograf Milan Paprčka.

Rok vinaře je speciálním dílem, které se zaměřuje na historii a současnost vinařství na Moravě. ,,Kniha Vás povede úplně celým procesem vzniku tohoto božského nápoje. Od péče o vinohrad, po okamžiky plné radosti, které ukrývají plody dokončené práce. Rok vinaře nabídne ale mnohem více, a to pohled na samotné historické počátky prvního vzniku vína, které propojují první zmínky o víně, nacházejícím se na území Moravy, s dávnými Římany. Publikace tak tedy ukáže jeho nezastavitelný růst a vývoj, který přináší neopakovatelné a inspirativní zážitky, jenž nám tento nápoj dopřává. Prozkoumá každý detail, každou radost i těžkost, která je součástí tvrdé práce, jež přináší na svět tento lahodný mok,“ doplňuje Tibor Skalka z CBS Nakladatelství, který žije v Jihomoravském kraji a je velkým znalcem vína.


Kniha nabízí také nádherné fotografie, které poukazují na jedinečný talent nejlepších amatérských fotografů Moravy. ,,Toto dílo je tvořené neuvěřitelně krásnými fotografiemi, kde místní fotografové zachycují unikátní momenty, které celý příběh o vzniku vína dokonale doplňují a dodávají mu tu správnou atmosféru. Jsem přesvědčen, že tato kniha bude něčím skutečně výjimečným a sám se těším na konečný výsledek. Tato publikace se stane ideálním narozeninovým dárkem ke kvalitní lahvi vína, a zároveň Vám představí krásy moravských vinic nevšedním, originálním a čarovným pohledem,“ doplňuje Tibor Skalka.

CBS Nakladatelství je vydavatelem edice knih leteckých fotografií Česko z nebe, ručně malovaných map nebo 360° leteckých videomap s téměř 20 lety zkušeností. Vytváří originální produkty, které spojuje jediné posláni – přinášet lidem jedinečný pohled na krajinu.

You may also like...