CarTrax doplňuje fyzickou prověrku ojetých vozidel o data ze systému carVertical

Společnost CarTrax, která na českém trhu nabízí fyzické prověrky ojetých automobilů, doplňuje svůj systém prověrek o data od mezinárodní společnosti carVertical.

Přibližně polovina nabízených ojetých vozů na českém trhu má zahraniční původ. Podle zástupců společnosti CarTrax jsou právě tyto vozy pro zákazníky nejrizikovější a to především kvůli obtížnému získávání informací o servisní historii a právním původu takového vozu. Právě z tohoto důvodu se CarTrax spojil se společností carVertical, která poskytuje nejobsáhlejší data o vozidlech z celé Evropy i ze zámoří.

carVertical již v České republice spolupracuje s některými prodejci ojetých vozidel, nicméně spolupráce s platformou CarTrax posouvá možnosti kontroly vozidel ještě blíže ke koncovým zákazníkům, kterým tak pomáhá důkladně prověřit vyhlédnutý vůz.

Rokas Medonis

Jsme potěšeni, že můžeme společně se společností CarTrax zvyšovat transparentnost českého trhu s ojetými vozy a pomáhat tak kupujícím získat o ojetých vozidlech maximum informací. Každá spolupráce s takto významným partnerem nám dává jistotu, že jdeme správným směrem, bez ohledu na to, jak těžká cesta to může být“, říká generální ředitel carVertical pan Rokas Medonis.

Prodejní cena auta s přetočeným tachometrem totiž může být neoprávněně navýšena až o 25 procent. Jenže zvýšená prodejní cena auta není to nejhorší, co může kupujícího potkat. Rokas Medonis upozorňuje také na zvýšené provozní a servisní náklady u takto „upraveného“ vozidla, což v některých případech může vést až k finančnímu vyčerpání nového majitele.

Martin Foltýn a Pavel Foltýn, zakladatelé společnosti CarTrax, upozorňují, že data ze zahraničních zdrojů jsou velice cenným přínosem pro službu fyzických kontrol ojetých automobilů, kterou se svou společností nabízejí. Vzhledem k tomu, že přibližně každé druhé ojeté auto v České republice je dovezeno z jiné země, je pro kupujícího takového auta velice zásadní, jestliže může prověřit historická fakta o registraci, ujetých kilometrech nebo o škodách i na vozidle, které pochází ze zahraničí.

Martin Foltýn a Pavel Foltýn

Od společnosti carVertical čerpáme vysoce kvalitní informace a tato přidaná hodnota je pro našeho koncového zákazníka nesmírně důležitá. Kupující má totiž většinou, z pohledu získávání informací o vozidle, slabší postavení a je potřeba mu nabídnout možnost takové informace získat,“ říká CEO společnosti CarTrax Martin Foltýn. Data společnosti carVertical ukázala, že téměř každé druhé vozidlo (47,5 %) ověřované v tomto systému v České republice, bylo v minulosti nějakým způsobem poškozeno. Dalších 11 procent vozidel pak mělo přetočený tachometr.

Společnost carVertical investuje do segmentu B2B, díky čemuž také rychle roste počet českých společností, které se spojily s touto technologickou platformou na prověřování historie automobilů. Přestože je služba dostupná komukoli, informace o historii vozidla hrají zásadní roli především pro prodejce, kteří vykupují ojeté vozy do svého vlastnictví. Za taková vozidla totiž následně ručí svým zákazníkům a znalost kompletní servisní historie, včetně stavu tachometr, je pro jejich reputaci naprosto klíčová.

Informace o servisní historii ojetého vozu je důležitá vždy, nicméně především v současném období, kdy je poptávka po ojetých vozidlech nejvyšší za poslední roky, je důkladné prověření ojetého vozu naprosto zásadním krokem, který povede k dobrému nákupu. Situace se pravděpodobně do konce tohoto roku nijak zásadně nezlepší, proto odborníci ze společnosti carVertical a CarTrax doporučují před nákupem vozu vždy pečlivou a důkladnou prohlídku konkrétního vozu.

You may also like...