Centrální park Prahy 11 se promění ve hřiště plné aktivit. Rodinná výzva prověří pohybovou zdatnost

V sobotu 12. září se Centrální park Prahy 11 opět promění v rozmanité hřiště plné aktivit. Přes 20 stanovišť se soutěžními úkoly pro děti i dospělé, hodnotné ceny pro nejlepší týmy, stánek s odbornou FYZIOporadnou a další doprovodný program – to vše nabídne zdarma jednodenní akce Rodinná výzva. Pro účast v pohybových disciplínách je nutné se předem přihlásit na webu akce.

Program je velmi populární mezi rodinami s dětmi od tří do 15 let a mezi aktivními prarodiči. Náročnost soutěžních úkolů se vždy umí přizpůsobit věku účastníka. Loni se nám sešlo 315 soutěžních týmů a celkem 944 účastníků. Každým rokem akce roste, letos nabídne přes 25 stanovišť. Abychom byli schopni zajistit plynulost akce, bez velkých front, žádáme všechny zájemce o včasnou on-line registraci na přesný čas. Kapacity jednotlivých stanovišť jsou omezené a už měsíc před termínem evidujeme desítky přihlášených týmů,“ uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky, která Rodinnou výzvu v rámci Dnů Prahy 11 pořádá, a to ve spolupráci s dalšími partnery a sportovními kluby.

V rodinném týmu, který tvoří alespoň jeden dospělý a jedno dítě, si mohou všichni společně zasoutěžit v disciplínách zaměřených na přesnost, rychlost, rovnováhu, ale například i na logické myšlení. Chybět nebude tradiční závod na koloběžkách, lukostřelba, dovednosti s fotbalovým míčem nebo ukázky bojového umění. „Nově se k akci připojí také pořadatelé Street festivalu, kteří zajistí taneční ukázky a soutěže na hlavním pódiu. Přivítali jsme také spolupráci s SKV Praha, který na svém stanovišti připraví slalom na vozíku, poznávání pomůcek pro hendikepované a handbike trenažer. Dále se mohou návštěvníci akce těšit například na stanoviště klubu Squash Point s trampolínami nebo překážkovou dráhu dětské skupiny Tom Talent,“ popsal Zdeněk Bílek.

V pořadí už desátá Rodinná výzva bude zahájena v sobotu 12. září v 10 hodin dopoledne uprostřed Centrálního parku v Praze 11. Přesný čas startu a doba plnění úkolů už záleží na každé rodině zvlášť. Splnění úkolů na všech stanovištích zabere zhruba dvě až tři hodiny, není však nutné absolvovat všechna stanoviště, týmy si mohou vybírat, které aktivity se jim líbí, a plnit je v časovém rozmezí, které jim vyhovuje. Celá rodina se takto zabaví klidně na celý den. Výsledky i průběžné pořadí týmů zaznamenává on-line mobilní aplikace, což umožňuje okamžité vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším týmům po ukončení akce v 17 hodin,“ popsal Zdeněk Bílek.

Vedle soutěžních disciplín se od loňska rozrostl také doprovodný program. „Řada zábavných stanovišť se chystá i mimo soutěž pro všechny návštěvníky akce, děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, dospělé zaujme stánek s nácvikem první pomoci nebo fyzioterapeutickou poradnou zdarma. Navíc bude na místě zajištěno občerstvení a stánek se zmrzlinou,“ doplnil Zdeněk Bílek.

Harmonogram akce:

Začátek: 10:00
Poslední startující týmy: 15:00
Ukončení soutěže: 16:45
Vyhlášení výsledků: 17:00

You may also like...