Česká sklárna Koulier představuje vánoční Bílozlatou kolekci

Letošní vánoční dekorace zahalila sklárna Koulier na Chrudimsku do zlato-bílého hávu. Vánoční stromečky obohacují naše domovy po několik dní, stále častěji i po několik týdnů, protože lidé je začínají strojit od počátku adventu. Přináší s sebou radost a těšení se na jedny z nejkrásnějších svátků v roce – Vánoce. Možná právě proto na nás působí naše stromečky doma tak pozitivně. Ať už je zdobíme rodinnými ozdobami, uchovávanými po generace nebo pokaždé jinak barevnými ozdobami, dle módních trendů nebo ozdobami v našich oblíbených barevných kombinacích. Je dokázané, že tyto zářivé barvy působí na naši psychiku.

Hlavní kolekce sklárny Koulier je pro rok 2023 připravena ve zlato – bílých kombinacích. Zlatá barva symbolizuje pocit zářícího štěstí. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Je sice kovem a nikoli barvou, ale v rámci symboliky barev v křesťanské kultuře, ale i v buddhistické anebo aztécké a incké kultuře hraje velký význam. Bílá barva je zase spojená s představou nevinnosti a čistoty, osvobození, absolutní svobody, nových začátků. Uklidňuje a utěšuje. Bílá barva léčí tělo, mysl a ducha na všech úrovních. Úspěšně zbavuje bolesti, deprese a netečnosti. Je barvou čisté duše a obnažené přirozené krásy. Obsahuje hojivou sílu, je inspirací k životu. Ochraňuje před negativními energiemi, usnadňuje napojení na energie přírodních sil. Umocňuje působení barvy, s níž je používána.

V západní kultuře je barvou nevinnosti a přirozenosti, v orientu symbolizuje smutek, pro Tibeťany je barvou hory Meru, která je středem světa a symbolizuje poznání, pochopení a vědění, znázorňuje konec a začátek něčeho nového, má zahánět zlé duchy. Koulier je připraven na nálady a přání všech zákazníků. Kolekci Bílo-zlatou obohatí tak i celá řada jiných barevných kolekcí. O tom všem se mohou přesvědčit všichni a nechat na sebe působit krásu barev přímo na Oflendě, kde ozdoby vznikají a kde naleznou jak prodejnu s veškerou produkcí sklárny, tak tvořivé dílny spojené s exkurzemi.


Zlato dává dojem záření a světla. V symbolice barev má velký význam hlavně v křesťanství, ale i v buddhismu a indické kultuře. Například Inkové mají zlatou přiřazenou k nejvyššímu božstvu. V Egyptě představuje Slunce a zdroj života. Pro Řeky je to symbol nesmrtelnosti. Zlaté se připisují nadpozemské hodnoty. Na bílou barvu pak většinou reagujeme pozitivně. Symbolizuje jas, nevinnost, čistotu, a také nový začátek, zrození, světlo, duchovnost, spiritualitu, vše neviditelné, nepoznané, tajemné. Odhaluje pravdu a upřímnost. Je symbolem sjednocení, průhlednosti, neúplatnosti, upřímnosti, spravedlnosti a nových začátků. Bílá je dokonalost, svoboda, pravda, ctižádost a osvícení. Spojením obou symbolik prostřednictvím letošní barevné kolekce se snažíme do všech rodin a domovů přinést klid, vznešenost a pohodu,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier.

To, co je svaté se většinou objevuje ve zlaté záři. Zlatá barva odkazuje k jakémusi centru života, středu, slunci, ústřednímu a nejvyššímu bodu hierarchie, kolem nějž se architektonicky tvoří veškerá realita. V astrologické symbolice odpovídá zlaté barvě Slunce. Dává pocit hojnosti, lesku a bohatství. Je barvou správného středu, šlechetnosti, velkorysosti a nejvyšších hodnot. Pomáhá nám změnit poznání v pochopení, na cestě k univerzální moudrosti, ale taky při dosahování světských cílů, bohatství a uznání. Přála bych si aby kousek z tohoto všeho prostřednictvím našich ozdob proniklo do každého domu a srdce, kam se naše ozdoby dostanou. To je důvod, proč nás výroba křehké krásy naplňuje a proč jsme letos přistoupili právě k této barevné kombinaci,“ dodává Kateřina Šrámková.

Celý podzim a advent budou otevřeny tvůrčí dílny spojené s exkurzemi v provozovně sklárny Koulier na Oflendě v Pardubickém kraji. Každou sobotu od 9 do 14:30 hodin mohou návštěvníci sami na vlastní oči vidět, jak se vánoční ozdoby foukají, stříbří a zdobí. Pod vedením lektorky si každý sám může ozdobu dotvořit, nebo si ji nechat namalovat na přání. Pro organizované skupiny nabízí Koulier prohlídky i ve všední dny od 8.00 do 14.30 na objednání. Cena je 165 korun na osobu, předškolní děti 110 korun dítě. V ceně prohlídky je jedna na dozdobení, každá další ozdoba v dílně stojí 120 korun za kus. Sklárna nabízí také skupinové prohlídky pro školy (140 Kč/žák), školky (110 Kč/dítě) i zájezdy (165 Kč/osoba).

Ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu www.koulier.cz, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory.

You may also like...