České dráhy posílí vlaky na Pochod Praha – Prčice

Po dvouleté odmlce způsobené pandemií covid-19 se bude v sobotu 21. května 2022 konat 55. ročník oblíbeného Pochodu Praha – Prčice. České dráhy podobně jako v předchozích letech posílí vlaky mířící do míst startů a odpoledne další vlaky pro návrat pochodníků. Organizace dopravy však bude kvůli tříměsíční výluce v úseku Olbramovice – Chotoviny odlišná než v předchozích ročnících. České dráhy proto žádají účastníky akce, aby věnovali plánování akce zvýšenou pozornost a pokud možno si už při povinné registraci na pochod vybírali taková startovní místa, kam dojedou vlaky bez nutnosti přesedat na náhradní autobusovou dopravu.

V rámci výstavby a zdvoukolejňování železničního koridoru Praha – České Budějovice probíhá až do konce června výluka Správy železnic, při které České dráhy nahrazují dálkové vlaky (rychlíky a spoje IC a EC) mezi stanicemi Olbramovice a Chotoviny autobusy. U osobních vlaků jsou náhradní autobusy zajišťovány v úseku mezi Benešovem u Prahy a Táborem. Pro pochodníky zvyklé použít železniční dopravu na starty ve Voticích, Střezimíři či v Táboře to znamená poměrně značnou komplikaci při cestě na start. Doporučujeme proto letos vybírat starty, kam se dá dojet vlakem bez nutnosti použití náhradní autobusové dopravy.
Pochodníkům přijíždějícím od severu proto České dráhy s pořadatelem jednoznačně doporučují starty v Benešově, Bystřici, Olbramovicích či Sedlčanech. Pro účastníky, kteří se vydají do Prčice od jihu, bude z hlediska dopravy praktičtější a pohodlnější start v Táboře. Vyhnou se tak přetíženému úseku v modernizovaném úseku s náhradní autobusovou dopravou.

Z cíle v Prčici zajistí pořadatel kyvadlovou autobusovou dopravu k vlakům Českých drah. Aby se účastníci pochodu vyhnuli úseku s výlukou, budou pro návrat směrem do Prahy zajištěné kyvadlové autobusy k železniční stanici Olbramovice, směrem do Tábora pojedou autobusy z náměstí v Sedlci.

Podrobnosti o posílení dopravy zveřejníme v následujících dnech. Účastníkům pochodu děkujeme, že výběrem vhodné trasy sami pomohou zjednodušit organizaci a průběh této oblíbené akce.
Další informace o pochodu jsou na stránkách www.praha-prcice.cz.

You may also like...