Český výrobce Batist vyrobil již více než 50 milionů nanoroušek

„Účinně chránit sebe i své okolí, je to nejdůležitější,” říká Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti Batist Medical. Jeho slova potvrzují i rostoucí čísla prodeje nanoroušek, na jejichž výrobu se přední český výrobce zdravotnického materiálu zaměřuje. Batist Medical svoji měsíční výrobu nanoroušek ustálil v září na 10 milionech kusů a začal s prodejem široké veřejnosti přes vlastní e-shop batistsafety.cz. Celkem již vyrobil více než 50 milionů kusů nanoroušek.

Společnost ochranné prostředky včetně nanoroušek od jara distribuovala zejména do „první linie”, tedy lékařům, nemocnicím, zdravotnickým zařízením nebo poskytovatelům sociálních služeb. „Od března jsme postupně navyšovali kapacity výroby, v září jsme spustili čtvrtou výrobní linku a díky tomu jsme nyní schopni spustit i plošné prodeje, aniž bychom ohrozili pravidelné dodávky našim stávajícím zákazníků z řad nemocnic a zdravotnických zařízení. Naše kvalitní nanoroušky si mohou nyní zakoupit všichni, kteří chtějí pro své zdraví udělat to nejlepší. Ochrana dýchacích cest rouškami s nanovláknem místo běžných chirurgických nebo látkových roušek je účinnou prevencí proti nákaze,” říká Tomáš Mertlík.

Nanorouška představuje nejúčinnější formu roušky, protože díky vrstvě s membránou z nanovláken zásadně zvyšuje ochranu nositele roušky a svými filtračními vlastnostmi se přibližuje respirátorům. Je to dáno hustotou a vlastností nanovrstvy, která dokáže zachytit i malé částice. Chrání tedy oboustranně. Nanoroušky společnosti Batist Medical jsou kompletně vyrobeny v závodě v Červeném Kostelci a jednotlivé materiály a komponenty pocházejí pouze od prověřených českých výrobců.

Právě v těchto dnech spustila společnost Batist Medical vlastní e-shop batistsafety.cz, který nabízí kromě nanoroušek i další ochranné a dezinfekční prostředky. Distribuci nanoroušek rozšířila i v rámci ověřených prodejců. Proč jsou nanoroušky nejlepší variantou ochrany vysvětluje Vladislav Formánek, ředitel řízení kvality společnosti Batist Medical:  „Zatímco běžné roušky brání šíření nákazy směrem od nositele do okolí, roušky s nanovrstvou zásadně zvyšují ochranu samotného nositele. Používat nanoroušky doporučujeme nejen ohroženým skupinám, seniorům, lidem se sníženou imunitou, ale všem, kteří ochranu svoji i svého okolí berou vážně. Bohužel se na internetu objevuje celá řada podvodných prodejců, kteří nabízejí roušky, které absolutně nesplňují slibované parametry. Proto je důležité, aby lidé nakupovali ochranné prostředky pouze od prověřených výrobců a dodavatelů.” Bakteriální filtrační účinnost Batist nanoroušky (BFE) je větší než 98 %. Díky filtračním schopnostem nanovrstvy je rouška schopná zachytávat i velmi malé částice o velikosti viru.

 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...