Cisco zavádí cloudové platformy zaměřené na jednoduchou a jednotnou správu firemního IT

Společnost Cisco představila na konferenci Cisco Live 2022 inovace zaměřené na výrazné zjednodušení správy a monitoringu firemního IT a sítí prostřednictvím inteligentních cloudových platforem. Nový, na cloudu založený management mohou zákazníci nasadit na správu síťového portfolia postaveného na switchích Cisco Catalyst, ale také jako možnost z jednoho místa řídit prostředí jednotlivých cloudů, které firmy využívají.

Inovace představují praktickou realizaci strategie Cisco nabídnout zákazníkům jednoduchost, odolnost a jednotné ovládání dnešního složitého a komplexního firemního IT. IT týmy totiž potřebují jednotná řešení, která propojí podnikové technologie, lokality a zařízení. „Jsme přesvědčeni, že síť je základem moderního podniku a musí svojí jednoduchostí podporovat jeho akceschopnost. Cisco řeší tento nejdůležitější problém svých zákazníků s pomocí inteligentních platforem,“ uvedl Todd Nightingale, výkonný viceprezident a generální ředitel divize podnikových sítí a cloudu společnosti Cisco.

Správa prostřednictvím cloudu

Cisco představilo své síťové platformy zaměřené na bezpečný a bezproblémový přechod zákazníků na multicloudové provozní modely:

  • Zákazníci, kteří provozují kampusové a pobočkové sítě, mohou nyní zjednodušit provoz svého IT tím, že spojí to nejlepší v oblasti cloudové správy (Meraki) s nejlepším síťovým hardwarem, vlajkovou lodí Cisco Catalyst. Cloudová správa pro Cisco Catalyst umožňuje monitorovat a spravovat celé portfolio switchů a síťových prvků Catalyst prostřednictvím cloudové platformy Cisco Meraki.
  • Cloudově spravovaná platforma Cisco Nexus Cloud poskytovaná jako služba pak představuje nejjednodušší způsob zavedení, správy a provozu cloudových sítí. Platforma Cisco Nexus Cloud, založená na technologii Cisco Intersight, rozšíří možnosti spravovat prostředky ve veřejném cloudu, privátním cloudu a edge prostředích jakékoli velikosti a rozsahu. Vydání Cisco Nexus Cloud je plánováno na podzim 2022.

You may also like...